Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Kłopoty z aktualizacjami Office'a. Moderatorka forum Microsoftu beszta Steve'a Ballme - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Microsoft (/microsoft-12-f)
+---- Dział: Biuletyny zabezpieczeń Microsoft (/biuletyny-zabezpieczen-microsoft-30-f)
+---- Wątek: Kłopoty z aktualizacjami Office'a. Moderatorka forum Microsoftu beszta Steve'a Ballme (/klopoty-z-aktualizacjami-office-a-moderatorka-forum-microsoftu-beszta-steve-a-ballme-36066-t)



Kłopoty z aktualizacjami Office'a. Moderatorka forum Microsoftu beszta Steve'a Ballme - Portator - 14.09.2013 15:08

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin wielu użytkowników pakietu biurowego Microsoftu zgłasza różne problemy z jego działaniem. Są spowodowane instalacją kilku ostatnich aktualizacji. Jedną z nich Microsoft już wycofał ale nie rozwiązało to wszystkich problemów.

[Obrazek: z14603109Q,Po-instalacji-poprawki--KB287...a-fold.jpg]

Od kilku dni fora poświęcone produktom Microsoftu puchną od alarmistycznych wątków. Wielu użytkowników pakietu Office zgłasza poważne problemy z jego działaniem. Dotyczą różnych aplikacji oraz wersji systemu. Utrudniają pracę na kilka sposobów. Oto szczegóły.

Wielu użytkowników nie widzi listy folderów w Outlooku (zdjęcie powyżej). Przyczyną jest łatka KB2871630, którą Microsoft wycofuje i prosi użytkowników o jej ręczne odinstalowanie.

Poprawki Office'a 2007 (MS13-072 / KB2760411 i KB2760588) oraz Excela 2007 (MS13-073 / KB276058) instalują się bezustannie. Na forum Microsoftu problem zgłaszają setki osób - firma szuka rozwiązania.

Ten sam kłopot sprawia uaktualnienie MS13-073 / KB 2810048 do Excela 2013.

Automatyczny system aktualizacji utrudnił pracę wielu administratorom. Maszyny pobierały łącznie nawet 116 różnego typu uaktualnień.

Inne problemy dotyczą wersji Office'a preistalowanych na komputerach. Po ostatniej aktualizacji nakazują one ponowne zakupienie licencji.

Sprawę w ostrych słowach komentuje Susan Bradley, wolontariuszka forum Microsoft Answer. W liście kierowanym do Steve'a Ballmera pisze:

„[...] Zwracam się do Pana z prośbą o lepszą kontrolę i testowanie poprawek [ ] W tym miesiącu głęboko zaniepokoiły mnie problemy dotyczące uaktualnień odkryte przez nas - klientów. Powinny zostać wyeliminowane przed publikacją łatek.
[ ] Serdecznie gratuluję zakończenia prac nad Windows 8.1 ale błagam - proszę sobie zrobić przerwę i zbadać dlaczego tym razem mamy do czynienia z tak wieloma wadliwymi poprawkami.
Na koniec, szanowny Panie: to jest po prostu nie do zaakceptowania przez nas i powinno być nie do zaakceptowania przez Pana”.


Sposobem na uniknięcie problemów jest tymczasowe wyłączenie automatycznych aktualizacji pakietu Office. Jeśli wiecie o innych problemach z produktami Microsoftu, które pojawiły się w ostatnim czasie, prosimy o komentarze.

[ za infoworld.com ]



RE: Kłopoty z aktualizacjami Office'a. - LadyInBlue - 15.09.2013 11:38

Jeżeli to kogoś pocieszy to układ Win XP Prof + Office 2007 jest bezpieczny Cwaniak


RE: Kłopoty z aktualizacjami Office'a. - thermalfake - 15.09.2013 13:26

Ale to tylko u Ciebie nie ma obawy czy ogólnie ten tandem poprawki nie rozwalają ?
Pierwsze kłopoty miałem już w piątek rano. Zobaczymy jak będzie w przyszłym tygodniu.


RE: Kłopoty z aktualizacjami Office'a. - izaw - 15.09.2013 18:05

XP Prof SP3 trzy poprawki chciały ciągle się instalować.

To wystarczy wyłączyć. Ale jak powiedział thermalfake nie wiadomo jakie są pozytywne, a kalie uboczne efekty tych aktualizacji.


RE: Kłopoty z aktualizacjami Office'a. - LadyInBlue - 15.09.2013 19:19

U mnie nie ma żadnych problemów, żadnego poprawki nie mają ochoty pojawić się z powrotem. Chyba miałam farta Cwaniak


RE: Kłopoty z aktualizacjami Office'a. - thermalfake - 15.09.2013 21:02

No to mam przeje** od jutra w pracy bo nie wierzę, że się to tak łatwo rozejdzie po kościach Smutny


RE: Kłopoty z aktualizacjami Office'a. - LadyInBlue - 15.09.2013 21:09

Zaczynam się bać o moje pracowe kompy z 7 i XP :-/


Kłopoty z aktualizacjami Office'a. Moderatorka forum Microsoftu beszta Steve'a Ballme - irocket - 16.09.2013 05:40

Mam nadzieję, że rozwali office'a w szkole na pracowniach, bo jutro OB Cwaniak