Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z bootowaniem (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z bootowaniem (rozwiązany) (/problem-z-bootowaniem-rozwiazany-3575-t)



Problem z bootowaniem (rozwiązany) - RF'q - 09.01.2010 15:37

Witam.
Zacznę od tego, że bootowanie mam ustawione na CD, ale gdy po restarcie ma się pojawić okno z napisem o rozruchu z płyty - u mnie się ono nie pokazuję.
Dodam, że przy normalnym rozruchu mojego XP, wkładam tą samą płytę z 7 to zanim włączy się autorun mija jakieś 20/30sekund.
W innych przypadkach włącza się on po ok 5 sekundach i bootowanie również przebiega bez zarzutów.

Wie ktoś o co może chodzić?

#edit
nie wiem czy to istotne ale mogę dodać, że po restarcie i włożeniu płyty z win7 (ten moment kiedy po chwili pojawia się napis o rozruchu) u mnie miga kreska na black screenie przez ok 10 sek po czym schodzi nieco niżej i od razu włącza się system


RE: Problem z bootowaniem - War_3_ - 09.01.2010 15:47

A czy płytka z Siódemką nie jest w kiepskim stanie - rysy, zamazania itd?


RE: Problem z bootowaniem - RF'q - 09.01.2010 15:51

(09.01.2010 15:47)War_3_ napisał(a):  A czy płytka z Siódemką nie jest w kiepskim stanie - rysy, zamazania itd?

Nie, jest nowa i nie uszkodzona


RE: Problem z bootowaniem - slump - 09.01.2010 20:08

Wykonaj test z inna na pewno poprawna płytą. Może ta jest uszkodzona w sensie niepoprawnie nagrana, lub pliki ad bootowania są na niej uszkodzone.


RE: Problem z bootowaniem - RF'q - 09.01.2010 20:37

Problem w tym, że to jest orginalna płyta Zadowolony


RE: Problem z bootowaniem - War_3_ - 09.01.2010 20:39

Oryginalne to znaczy, że nie może być źle wypalona?
A oryginalne dyski z bad sectorami nie mogą być?


RE: Problem z bootowaniem - slump - 09.01.2010 20:40

Rozumiem, ale jeśli przy innych działa a tylko przy niej nie to coś z nią musi być nie tak. Może nagrywarka coś spaprała, może płytka kiepska była.


RE: Problem z bootowaniem - RF'q - 09.01.2010 23:43

Właśnie to mnie trochę zdziwiło, bo rzadko się zdarza żeby orginalna płyta tym bardziej windowsowa nie działała.
Spróbuje w pon ją u kolegi odpalić.

#edit
Aha można zamknąć, bo raczej w tej sprawie więcej się nie zrobi.