Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Komunikat 'bootmgr is missing' podczas podłączania dysku przenośnego - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Komunikat 'bootmgr is missing' podczas podłączania dysku przenośnego (/komunikat-bootmgr-is-missing-podczas-podlaczania-dysku-przenosnego-35635-t)



Komunikat 'bootmgr is missing' podczas podłączania dysku przenośnego - dallaseve - 28.08.2013 11:09

Witam. Mam problem z uruchamianiem systemu Windows 7 home premium (x64). Otóż podczas rozruchu systemu, gdy w porcie USB nie jest podpięty mój dysk przenośny (prawie 600 gb pojemności, ADATA Classic CH94) wszystko jest dobrze, komputer się włącza bezproblemowo. Natomiast jeśli np. podczas uzytkowania zechcę zresetować komputer i zostawię podpięty dysk- koniec, 'bootmgr is missing" do czasu, aż nie wlączę komputera z odpiętym dyskiem.
Jest to, muszę przyznać, bardzo kłopotliwe. Zwłaszcza, że skrzynia została zakupiona trzy dni temu, a ów dysk przenośny jest sformatowany do zera, nie ma na nim zupełnie nic. Czyżby komputer podczas rozruchu sądził, że właśnie na dysku przenośnym ma szukać systemu? :-/ Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to ogarnąć? Niby mogę do końca życia uruchamiać komputer bez podpiętego dysku, ale dla wygody wolałabym nie musieć tego robić.

Pozdrawiam


RE: 'bootmgr is missing' podczas podłączania dysku przenośnego - irocket - 28.08.2013 11:33

Tak, on chce szukać na zewnętrznym systemu. Zmień w BIOSie kolejność Bootowania. Najpierw daj CD / DVD, później dysk twardy, dopiero potem USB. Napisz rezultaty.


RE: 'bootmgr is missing' podczas podłączania dysku przenośnego - dallaseve - 28.08.2013 11:51

Przestawiłam bootowanie tak, że usb włącza się jako 6... i działa! Dzięki.


'bootmgr is missing' podczas podłączania dysku przenośnego (rozwiązany) - LadyInBlue - 28.08.2013 12:34

Wątek rozwiązany.