Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 -Blue Screen - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Windows 7 -Blue Screen (/windows-7-blue-screen-35480-t)



Windows 7 -Blue Screen - Derlander - 22.08.2013 17:30

Witam mam problem z użytkowaniem Windows 7 oczywiscie wersja jest orginalna dołączona do laptopa
A zatem przy uruchamianiu komputera wyskakuje czarny ekran z dwoma opcjami
-Uruchom narzedzia narpawy systemu windows(zalecane)
-Uruchom windows normalnie

po nacisnieciu pierwszej opcji wlancza sie czarny ekran i tak caly czas az w koncu jestem zmuszony resetowac laptopa

druga opcja laduje sie normalnie windows (troche dluzej niz zwykle ) i pojawia sie blue sccren na jakies pol sekundy potem znika i nastepuje reset kompa

i znowu wyzej wymienione opcje resetowalem biosa wszystkie czesci czyszczone i podpiete od nowa wiem ze format moze naprawic ten blad ale nie chce tracic plikow ktore sa zapisane na dysku c bo bardzo one mi sa potrzebne do pracy bede wdzieczny jesli ktos poda jakies dobre i szybkie rozwiazanie tego problemu


RE: Blue Sccrean - thermalfake - 22.08.2013 18:32

Tu nie ma dobrych i szybkich rozwiązań jak z rękawa.
Już na wstępie popełniasz jeden kardynalny błąd. Brak kopii tego co masz na dysku czyli kopia zapasowa systemowa na dysku zewnętrznym. Nie wiem też czy pomyślałeś o wykonaniu po zakupie nośników recovery. System mógł się rozsypać z wielu powodów począwszy od usterki hdd a na uszkodzonym rejestrze systemowym kończąc.

Wracając do meritum. Na początek memtest86 i diagnostyka hdd. Można się nimi posłużyć z pakietów płyt ratunkowych live cd np hirens boot cd. Testowanie pamięci ram memtest'em ma potrwać kilka godzin natomiast diagnostyka hdd polega na przeskanowaniu powierzchni i odczycie parametrów smart (mhdd, hd tune, victoria, itp).
Kolejny etap to skorzystanie z poleceń w trybie WinRE (po uruchomieniu laptopa F8 i opcja napraw komputer a następnie wiersz poleceń):
sfc /scannow
chkdsk /f/r

Przy okazji np za pomocą wspomnianego hirensa (a właściwie zawartego w nim mini XP) przejść do folderu c:\windows\minidump i zobaczyć czy nie ma plików *.dmp. Jeśli są to zrzucić je na pena i podesłać do analizy.


RE: Blue Sccrean - Derlander - 22.08.2013 20:27

tak jak juz pisalem tryb naprawy nie dziala co kolwiek odpalam albo jest blue sccrean albo czarny ekran ...