Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Sterowniki do płyty głównej, czy z XP zadziałają? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Sterowniki do płyty głównej, czy z XP zadziałają? (/sterowniki-do-plyty-glownej-czy-z-xp-zadzialaja-3548-t)



Sterowniki do płyty głównej, czy z XP zadziałają? - RF'q - 07.01.2010 21:13

Witam, jeżeli zainstalował bym 7, a na płytkach mam sterowniki tylko do XP i Visty to czy po w graniu chipsetu dajmy na to tych od Visty wszystko będzie działać jak należy?


RE: Sterowniki - płyta gł. - Lalik - 07.01.2010 21:16

U mnie działało, używałam ich dopóty nie wyszły sterowniki do 7 jedyny problem stanowił sterownik podczerwieni, poza tym być może 7 sama ci zainstaluje sterowniki, wszytko się okaże po instalacji Uśmiechnięty Nawet jak wyjdzie jakiś problem, możesz się posłużyć programem typu driver max dociągnie ci brakujące i uaktualni zainstalowane ;:Uśmiechnięty Pozdrawiam


RE: Sterowniki do płyty głównej, czy z XP zadziałają? - War_3_ - 07.01.2010 21:27

Windows 7 powinien sam Ci zainstalować większość sterowników.
Ja bym przygotował sobie na Twoim miejscu płytkę z ściągniętymi najnowszymi sterownikami na wszelki wypadek.
Jakby brakowało do Siódemki - ściągnij do Visty (nie pomyl bitów) i zainstaluj w trybie zgodności.


RE: Sterowniki do płyty głównej, czy z XP zadziałają? - slump - 08.01.2010 07:00

Jakbyś podał/a model płyty głównej to już byśmy Ci podali linki Zadowolony
Koledzy mówią, że 7 powinna a ja Ci powiem, że do prawie każdego sprzętu 7 sama zainstaluje sterowniki, takie jakie MS zaproponuje ale to nie oznacza, że najlepsze.
Po instalacji wchodzisz na strunę producenta i szukasz sterowników.
Jak masz problem to albo podaj nam dane o których wspomniałem lub skorzystaj z : Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada)