Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany System nie dziala po otwarciu pliku LNK. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany System nie dziala po otwarciu pliku LNK. (/system-nie-dziala-po-otwarciu-pliku-lnk-35130-t)



System nie dziala po otwarciu pliku LNK. - hata - 07.08.2013 22:03

Witam, mam problem z plikiem lnk. Nie chciałem ogólnie robić tematu, bo liczyłem, że coś znajdę, ale wszystkie tematy albo nie pomagają, albo możliwe, że za nimi nie nadążam. A więc, dostałem plik lnk, ponoć miał to być screen więc chcę otworzyć w paintcie. Nie dość, ze nie zadziałało, to większość ikonek na pasku zadań i pulpicie zmieniło mi się na pianta. Myślałem, że to jakiś błąd, ale po chwili gra chce mi się w nim otworzyć. Gdy już zrobiłem kilka prób we własnym zakresie w usunięciu tego próbuję otworzyć Skype. No i co, wszystko chce się otwierać w Skype.
Poszukałem jak by to rozwiązać, ale wszystkie pomysły z usuwaniem plików, jakimiś tekstami w notatniku nic nie dawały. Gdzieś znalazłem, że powinienem zrobić przywracanie systemu, ale to oczywiście też mi się chce uruchamiać przez Skype... Nie jestem zbyt zaawansowany jeśli chodzi o bawienie się z system itp. i wszystkie możliwości które gdzieś widziałem i ogarniałem próbowałem, bez skutku. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi w miarę prosto i po kolei opisał jak sobie z tym poradzić.


RE: System nie dziala po otwarciu pliku typu lnk - irocket - 07.08.2013 22:32

LNK to skrót, domyślnie nie uruchamiany w żadnym programie. Ty chcesz je uruchamiać w innych. Zrób kopię rejestru, potem pobierz archiwum z załącznika, wypakuj i kliknij 2x na tamten pliczek w środku. Potem zrestartuj komputer.[attachment=5491]


RE: System nie dziala po otwarciu pliku typu lnk - hata - 08.08.2013 09:16

Już myślałem, że nie zadziałało, bo po kliknięciu w plik wyskoczyło info, że coś nie wyszło, jednak po restarcie komputera okazało się, że wszystko się naprawiło Uśmiechnięty Wielkie dzięki za pomoc!


System nie dziala po otwarciu pliku typu lnk (rozwiązany) - LadyInBlue - 08.08.2013 09:49

Wątek rozwiązany.