Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak sprzętowego wsparcia wirtualizacji. Można uruchomić wirtualki ? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Brak sprzętowego wsparcia wirtualizacji. Można uruchomić wirtualki ? (/brak-sprzetowego-wsparcia-wirtualizacji-mozna-uruchomic-wirtualki-3507-t)



Brak sprzętowego wsparcia wirtualizacji. Można uruchomić wirtualki ? - utasz - 06.01.2010 15:01

Witam.

Kwestią wirtualizacji zainsteresowany jestem od niedawna, zaczalem kurs mcsa przy ktorym musze cwiczyc w domu
na wirtualnych maszynach i tu sie pojawil problem.

Mam Windows 7 ultimate 32bit. Zainstalowalem Windows XP mode oraz virtual pc, po probie odpalenia wirtualek wyskakuje mi
komunikat o braku wsparcia sprzetowego wirtualizacji.

Moja plyta glowna to abit nf7 i procesor E5200. Wiem ze nie wpiera on wirtualizacji stad ten problem lecz tu moje pytanie.

Czy sprzetowe wsparcie wirtualizacji potrzebne jest tylko w przypadku odpalenia win XP na Windows 7 ? czy jezeli zainstaluje XP lub viste,
wsparcie to nie bedzie potrzebne i uda mi sie uruchomic wirtualki ? Czy jedynym wyjsciem z tej sytuacji jest zmiana mobo i CPU
na nowsze ze wsparciem ?

Z góry dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam.