Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Formatowanie dysku laptopa Toshiba Qosmio X500-111C - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Formatowanie dysku laptopa Toshiba Qosmio X500-111C (/formatowanie-dysku-laptopa-toshiba-qosmio-x500-111c-35052-t)



Formatowanie dysku laptopa Toshiba Qosmio X500-111C - krjonc - 03.08.2013 17:56

Witam. Jestem po raz pierwszy na forum.Mam problem z laptopem Toshiba Qosmio x 500-111c .Od jakiegosc czsu bardzo dlugo sie zalacza i dziwnie dziala, chcialem zrobic kopie zapasowa i nie moge zatrzymuje sie na 20 % i nic nie robi pare godzin. Doszlem do wniosku ze sformatuje mu dysk systemowy. Mam recovery na dysku D,mam tez zgrane na plyty.
PROBLEM Jak sformatowac hdd i jak odpalic recovery.Krzysiek:(


RE: formatowanie dysku systemowego Toshiba Qosmio x 500-111c - shall - 03.08.2013 19:52

Nie polecam przywracania systemu do "RECOVERY". Jeżeli po utworzeniu obrazu recovery (pierwszy start systemu) nie miałeś stworzonych partycji a stworzyłeś je później, to po przywróceniu do recovery stracisz dostęp do tychże partycji...

A dysk formatuje się podczas instalacji systemu. W przypadku przywracania automatycznie zostanie jakby zastąpione wszystko danymi z recovery.


RE: formatowanie dysku systemowego Toshiba Qosmio x 500-111c - thermalfake - 03.08.2013 20:13

http://aps2.toshiba-tro.de/kb0/HTD1303440001R01.htm

Cytat:Jeżeli po utworzeniu obrazu recovery (pierwszy start systemu) nie miałeś stworzonych partycji a stworzyłeś je później, to po przywróceniu do recovery stracisz dostęp do tychże partycji.

Jak ktoś bezmyślnie przeklika wizarda to tak. Natomiast obecnie każda procedura przywracania pozwala na zachowanie układu partycji a a wielu przypadkach przywracanie domyślnie opiera się na nadpisaniu partycji systemowej fabrycznym obrazem, coś a'la ghost gdzie nie ma żadnego polecenia formatowania. Zresztą najważniejsze dane nie trzyma się tylko i wyłącznie na jednym dysku bo ani hdd ani też ssd nie jest niezawodnym nośnikiem.


RE: formatowanie dysku systemowego Toshiba Qosmio x 500-111c - krjonc - 04.08.2013 07:45

Dzieki za wskazowki , ale dalej nie wiem jak uruchomic rekovery


RE: formatowanie dysku systemowego Toshiba Qosmio x 500-111c - thermalfake - 04.08.2013 09:05

Co Ci sprawia trudność ? Coś więcej byś napisał.
Do sprzętu zawsze jest dołączony podręcznik użytkownika. Tam na pewno będziesz miał opis jak przywrócić system.
Masz jeszcze jeden link
http://forums.toshiba.com/t5/System-Recovery-and-Recovery/How-To-Perform-system-recovery-Windows-7/ta-p/279643


RE: formatowanie dysku systemowego Toshiba Qosmio x 500-111c - shall - 04.08.2013 09:10

F8 i tam będzie opcja (najczęściej ostatnia) Zaawansowane opcje/przywróć komputer czy jakoś podobnie. Potem pojawi się odpowiednie opcje, będzie tam na pewno przywracanie systemu, diagnostyka RAM, i będzie też opcja przywrócenia z recovery.