Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Komputer zawiesza się podczas wczytywania eRecovery - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Komputer zawiesza się podczas wczytywania eRecovery (/komputer-zawiesza-sie-podczas-wczytywania-erecovery-34905-t)



Komputer zawiesza się podczas wczytywania eRecovery - niestek - 30.07.2013 08:18

Witam przeglądałem trochę forum ale nie znalazłem odp na moje pytanie otóż: Próbuje zrobić Recovery systemu W7 HP na laptopie Acer 5740g i wszystko ładnie pięknie płyta się bootuje ALE komputer zawiesza się podczas wyskoczenia napisu Please wait a moment.... (zaraz po ładowaniu danych przez W) czekałem 6h i nic po tym oknie powinien wyskoczyć menadżer do odzyskiwania bo nie raz robiłem to już ale nigdy nie miałem takiego problemu.

Prosze o pomoc


RE: Problem z eRecovery W7 - Maxim128 - 30.07.2013 09:55

1. Płyta czysta? Odczytaj ją na innym komputerze i zobacz czy działa.
2. Czy widzi w BIOS dysk?
3. Inne płyty napęd czyta, jak rozumiem?


RE: Problem z eRecovery W7 - niestek - 30.07.2013 11:04

1. Tak czysta próbowałem nawet inna z recovery ponieważ mam 2 kopie
2. Widzi
3. Tak odczytuje ponieważ gdy włożyłem płyte z innym W7 odczytało lecz również jak w przypadku recovery zawieszało się na Startup setup i nic


RE: Problem z eRecovery W7 - thermalfake - 30.07.2013 21:39

Dla pewności ściągnij sobie bootowalnego hirka -> hirensbootcd.rg
Zrób diagnostykę dysku (test powierzchni + smart) i pamięci ram memtest86 na kilka godzin narzędziami z tego pakietu
Gdyby coś ewidentnie było z pamięciami lub problem sprzętowy to hirek nie ładowałby do ram aplikacji (one najpierw są rozpakowywane w locie).
Podejrzewam może to być problem logiczny struktury partycji dla przygotowanego już pakietu instalacyjnego i dlatego sobie wisi. Jeszcze tylko taki szybki test - wsadź inny nośnik instalatora (nie recovery) i zobacz jak się zachowa ale nie powinien mieć problemów.


RE: Problem z eRecovery W7 - niestek - 31.07.2013 07:44

Próbowałem inna W7 i XP przy 7 sawiesza się przy Startup Setup... a przy XP po załadowaniu wszystkich sterowników wywala BlueScreen

Byłem po te płyty bede teraz sprawdzał


RE: Problem z eRecovery W7 - Maxim128 - 31.07.2013 08:40

A podasz może kod tego BlueScreena? Czy nie ma on na końcu przypadkiem 7b?


RE: Problem z eRecovery W7 - niestek - 31.07.2013 12:50

kiedy skończy się diagnostyka to napisze czy ma


RE: eRecovery W7 - komputer zawiesza się podczas wczytywania - thermalfake - 31.07.2013 16:20

0x7b miałby wtedy kiedy tryb kontrolera sata byłby ustawiony dla ahci i z tego chciał instalować XP. Z systemami od Visty wzwyż nie ma żadnego problemu z tym błędem bo one mają drivery a jak egzotyk to trzeba go podać przy instalacji i tyle.


RE: eRecovery W7 - komputer zawiesza się podczas wczytywania - niestek - 01.08.2013 22:26

testy dysku i pamięci nie wykazały żadnych błędów ale nadal się zacina...


RE: eRecovery W7 - komputer zawiesza się podczas wczytywania - thermalfake - 03.08.2013 13:38

A pokazałeś chociaż te "testy" ?
Bez części na podmianę lub chociaż wyczyszczenia hdd to nie ma mowy żebyś rozpracował problem.
Ustaw domyślną konfigurację bios.
Napisz do supportu acera.