Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Zmiana komputera - pytanie dotyczące licencji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Zmiana komputera - pytanie dotyczące licencji (/zmiana-komputera-pytanie-dotyczace-licencji-34865-t)



Zmiana komputera - pytanie dotyczące licencji - Teklo - 28.07.2013 18:23

Witam, mam pytanie, czy musze w jakis sposób dezaktywować Windows 7 ze stacjonarnego pc jesli chce ją zainstalować na laptopie a wiem ze pc nie bedzie w ogole używany(bedzie stal w szafie Zadowolony) ?


RE: Zmiana komputera - thermalfake - 28.07.2013 19:40

Pytanie dokładnie jaki to typ licencji masz na komputerze stacjonarnym.
Tylko licencja w wersji box (za grubą kasę pudełkowa ale z dwoma nośnikami do x86 i x64)) pozwoli przenieść licencję na dowolny inny sprzęt jeśli usuniemy go z poprzedniego stanowiska.
System nie jest przenośny jeśli jest w wersji oem lub jest to system preinstalowany fabrycznie przez producenta (brandowany) bo są to wersje dużo tańsze.


RE: Zmiana komputera - Teklo - 28.07.2013 19:57

(28.07.2013 19:40)thermalfake napisał(a):  Pytanie dokładnie jaki to typ licencji masz na komputerze stacjonarnym.
Tylko licencja w wersji box (za grubą kasę pudełkowa ale z dwoma nośnikami do x86 i x64)) pozwoli przenieść licencję na dowolny inny sprzęt jeśli usuniemy go z poprzedniego stanowiska.
System nie jest przenośny jeśli jest w wersji oem lub jest to system preinstalowany fabrycznie przez producenta (brandowany) bo są to wersje dużo tańsze.

No niestety mam OEM zakupiony na allegro


RE: Zmiana komputera - thermalfake - 28.07.2013 20:12

Więc zakup kolejnego oem'a lub jeśli jesteś studentem to z uczelni za free na czas studiów program msdnaa/dreamspark.


Zmiana komputera - pytanie dotyczące licencji (rozwiązany) - LadyInBlue - 16.08.2013 19:21

Wątek rozwiązany.