Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z tworzeniem partycji podczas instalacji win7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z tworzeniem partycji podczas instalacji win7 (/problem-z-tworzeniem-partycji-podczas-instalacji-win7-34815-t)



Problem z tworzeniem partycji podczas instalacji win7 - pawel1312 - 26.07.2013 16:44

Witam, kupiłem dzisiaj laptopa + Windows 7 oddzielnie ponieważ komputer był bez systemu operacyjnego. Podczas instalacji, przy tworzeniu partycji miałem 4 dyski. Wyglądało to mniej więcej tak :

Dysk 0 Partycja 1 29,3 GB Typ System
Dysk 0 Partycja 2 XX,X GB Typ Podstawowy (tu właśnie nie pamiętam ile było dokładnie ale to chyba nie ma większego znaczenia)
Dysk 0 Nieprzydzielone miejsce 800 GB
Dysk 0 Partycja 1: LENOVO_PART 1,1 GB Typ OEM(Zastrzeżony)

Jako że pierwszy raz mam do czynienia z instalacją win7 poprosiłem o pomoc wujka Google. Powołując się na ten temat: http://windows7forum.pl/partycje-w-czasie-instalacji-windows-7-rozwiazany-9938-t zrobiłem tak jak polecił jeden z użytkowników czyli usunąłem dwie pierwsze partycje aby stworzyć swoje z normalną ilością miejsca. Aktualnie wygląda to tak:

Dysk 0 - Nieprzydzielone miejsce 930,4 GB
Dysk 0 Partycja 1: LENOVO_PART 1,1 GB

No i tu zaczynają się schody ponieważ nie mogę teraz stworzyć żadnej partycji. Gdy klikam "Nowy", wpisuje rozmiar partycji i klikam zastosuj wyskakuje mi okno z napisem "Aby zapewnić poprawne działanie wszystkich funkcji, system Windows może utworzyć dodatkowe partycje na pliki systemowe." do wyboru Ok i Anuluj, po kliknięciu tego pierwszego nic się nie dzieje. Mam nadzieje że da się to jakoś bezboleśnie naprawić bo trochę się zdołowałem Zadowolony 30min laptop w rękach i już coś popsułem. Czekam na porady.

Pozdrawiam


RE: Problem z tworzeniem partycji podczas instalacji win7 - Maxim128 - 26.07.2013 19:31

Utwórz patrycję w GParted(musisz go ściągnąć i nagrać na płytę) a następnie zainstaluj system.


RE: Problem z tworzeniem partycji podczas instalacji win7 - thermalfake - 28.07.2013 19:51

Zrypana jest struktura logiczna partycji.
Jak nie jest Ci potrzebna partycja serwisowa lenovo_part (narzędzia do diagnostyki) to polecam w instalatorze systemu dostać się do WinRE (shift+f10) i uruchomić systemowy program do partycjonowania
diskpart
list disk
select disk nr_dysku
clean
exit