Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem instalacja- awaria dysku - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Problem instalacja- awaria dysku (/problem-instalacja-awaria-dysku-3474-t)



Problem instalacja- awaria dysku - pako - 04.01.2010 14:36

Witam Wszystkich.
Mam problem z zainstalowaniem systemy Windows 7 professional 64bit. Na dysk 1tb sataII. System się instaluje ale gdy chce go wgrać na wybrana partycje to mam komunikat. " Nie można zainstalować systemy na tym dysku. Dysk może ulec awarii. jeśli są dostępne inne lokalizacje to zainstaluj system w i innej lokalizacji " oczywiście próbuje instalować na innych partycjach ale komunikat się powtarza. Pominąłem to ostrzeżenie i zainstalowałem system bez problemowo ale zaraz po instalacji i uruchomieniu systemu system żąda żebym zrobił kopie zapasową ponieważ dysk twardy może ulec uszkodzeniu. Zaznaczam, że wcześniej miałem system XP i nie było takich problemów. zrobiłem też sprawdzania dysku z systemu oraz innymi programami i nie wykryło żadnych uszkodzeń.
Chce kupić nowy dysk ale boje się, że będzie taki sam komunikat ponieważ może to nie jest wina dysku !
Proszę o pomoc !!


RE: Problem instalacja- awaria dysku - grzechu - 04.01.2010 14:39

Podaj odczyt SMART, np z hd-tune


RE: Problem instalacja- awaria dysku - pako - 04.01.2010 15:01

[attachment=414]
(04.01.2010 14:39)grzechu napisał(a):  Podaj odczyt SMART, np z hd-tune

pełna specyfikacjia w załączniku. Nie znam sie na tym ale już widze ze
(B8) Unknow attribute 1 1 99 737 failed
health status - failed


RE: Problem instalacja- awaria dysku - dziki314 - 04.01.2010 15:04

Użyj tego programu sam używam go i jet gitara http://www.instalki.pl/programy/download/narzedzia_dyskowe/HDD_Regenerator.php


RE: Problem instalacja- awaria dysku - slump - 04.01.2010 20:20

Niestety nie mam w tym zakresie wiedzy, więc co do sprawności dysku i komunikatu Ci nie pomogę, ale zapoznaj się z tym i zobacz czy coś to zmieni: Problemy z dużymi dyskami w Windows 7?

Usuwam ten temat, już jeden taki założyłeś i jest otwarty: Problem z instalacją Windows 7 - komunikat uszkodzony dysk