Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 zużywa dużo pamięci RAM - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Windows 7 zużywa dużo pamięci RAM (/windows-7-zuzywa-duzo-pamieci-ram-34667-t)



Windows 7 zużywa dużo pamięci RAM - estern - 22.07.2013 13:23

Witam moja 7'ka zużywa chyba za dużo Ram'u dlaczego ? na początku jak był nowy były to niewielkie ilości...
Założyłem nowy temat ponieważ nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Załanczam screeny.


[Obrazek: dwdbmbrg96c4_t.jpg]





[Obrazek: ickk3szhutpa_t.jpg]



http://www.tinypic.pl/qdpmg0axxukm


RE: Windows 7 zużywa dużo pamięci RAM - thermalfake - 25.07.2013 00:05

Mniejszych zrzutów nie da się zrobić ? To jest bardzo mało czytelne. Przy uploadzie nie skaluj ich do małych rozdzielczości. Konkretne odpowiedzi zawsze są co należy sprawdzać w takich wypadkach bo rozwiązanie nigdy nie będzie takie samo ze względu na różne konfiguracje systemowe.
Proszę pokazać z msconfig czytelne zrzuty ekranowe zakładek uruchamianie oraz usługi (zaznaczyć ukryj wszystkie usługi f-my MS).
Dodatkowo z monitora zasobów z zakładki Pamięć przesortować malejąco kolumnę zadeklarowane.


RE: Windows 7 zużywa dużo pamięci RAM - estern - 25.07.2013 15:01

Zdjęcia są ok kliknij na nie aby powiększyć.


RE: Windows 7 zużywa dużo pamięci RAM - p1orun - 28.07.2013 07:50

proponuje zainteresować się wersja 64bit na początek gdy obecnie używana przez ciebie nie obsługuje w pełni 4 GB RAM-u


RE: Windows 7 zużywa dużo pamięci RAM - thermalfake - 28.07.2013 20:37

A co to ma wspólnego z rozwiązaniem problemu ?
Użytkownik ma śmietnik w systemie, używa gg które spokojnie żre 200mb, używa rocketdocka i nie wiadomo jeszcze czego bo nie pokazał tego o co go prosiłem.
Widać, że z tych 4gb, 0,5gb jest wzięta na zasoby sprzętowe a to co zostaje po części jest już zarezerwowane dla aplikacji i zwalnia się to miejsce z niego które ma przydzielony najniższy priorytet w skali 1-7.

Cytat:używana przez ciebie nie obsługuje w pełni 4 GB RAM-u

System 32 bitowy jest w stanie zaadresować fizycznie pierwsze 4096MB. Jest jeszcze coś takiego jak przydział na zasób sprzętowy. To nie jest zależne od architektury. System x64 będzi miał to samo a dodatkowo więcej zeżre na starcie jako czysty.