Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem - niepowodzenie konfiguracji aktualizacji (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem - niepowodzenie konfiguracji aktualizacji (rozwiązany) (/problem-niepowodzenie-konfiguracji-aktualizacji-rozwiazany-3453-t)



Problem - niepowodzenie konfiguracji aktualizacji (rozwiązany) - debek91 - 03.01.2010 12:00

Witam
Mam problem podobny do wątku, który został już zamknięty. Mianowicie, gdy odpalam lapka wyskakuje niepowodzenie konfigurowania aktualizacji systemu Windows i w tym momencie system się restartuje i przy ponownym odpaleniu napisane jest to samo, ale jednak odpala. Nie instalowałem win7 bo już miałem wiec aktywacja tu nic nie pomoże. W poprzednim wątku była tylko mowa o aktywacji systemu, która miała załatwić sprawę. Wszystkie aktualizacje mam zakończone powodzeniem.

Windows 7 Home Premium.


RE: Problem - niepowodzenie konfiguracji aktualizacji(2) - Inixi - 04.01.2010 08:59

Jeżeli masz płytę instalacyjną z Windows 7 Home Premium to odpal komputer z niej i skorzystaj z opcji "napraw" w instalatorze. Jeżeli to nie pomoże i ten komunikat będzie uciążliwy to jedynie reinstalacja systemu.


RE: Problem - niepowodzenie konfiguracji aktualizacji(2) - slump - 04.01.2010 22:10

Dla pewności pokaż nam screna z historią aktualizacji i z systemu gdzie podaje informacje czy system jest zaktualizowany.
Możesz tez spr uruchomić instalatora i zrobić upgrade z tego co masz do tego co masz, prawie nic nie stracisz ( drobne ustawienia) a problem powinien zniknąć.


RE: Problem - niepowodzenie konfiguracji aktualizacji(2) - debek91 - 05.01.2010 00:49

A jak mam uruchomić ten instalator? Mogę jedynie wgrać te programy co są na płycie.


RE: Problem - niepowodzenie konfiguracji aktualizacji(2) - Nostromo - 05.01.2010 02:14

Zanim ruszysz z upgradem przejrzyj tutoriala lc0ne na temat poszukiwania błędów w Podglądzie zdarzeń (Event Viewer) tam mogą być jakieś komunikaty o błędach - opis w tutorialu Kody błędów (opis znaczenia) przez damian-Win2000 , może ci się to przydać na przyszłość, Pozdrawiam...


RE: Problem - niepowodzenie konfiguracji aktualizacji(2) - debek91 - 05.01.2010 19:53

Wydaje mi się, że o ten komunikat chodzi bo często się powtarza i ma związek z aktualizacją.

[attachment=434]

To jak z tym instalatorem? Co mam robić?


RE: Problem - niepowodzenie konfiguracji aktualizacji(2) - slump - 11.01.2010 03:15

Jakiego masz Windowsa jaką edycje i jaka wersje (buildy, rc, rtm, jeszcze jakąś inną)?


RE: Problem - niepowodzenie konfiguracji aktualizacji(2) - debek91 - 12.01.2010 19:40

Szczerze powiedziawszy nie wiem gdzie to sprawdzić, ale mam Windows 7 Home Premium x64.


RE: Problem - niepowodzenie konfiguracji aktualizacji(2) - slump - 12.01.2010 20:08

W wierszu poleceń jako administrator wydaj takie polecenie: fsutil resource setautoreset true c:\ oczywiście c:\ zamień na literę dysku/partycji gdzie masz zainstalowanego Windowsa.


RE: Problem - niepowodzenie konfiguracji aktualizacji(2) - debek91 - 13.01.2010 00:41

Pojawia mi się dosłownie na sekundę okno w dos-ie, zamyka się i nic się nie dzieje.


RE: Problem - niepowodzenie konfiguracji aktualizacji - slump - 16.01.2010 03:39

Czyli nadal Ci nie działają.

Zapoznaj się, wykonaj i użyj narzędzia tego: [urln]http://www.thewindowsclub.com/repair-fix-windows-updates-with-fix-wu-utility[/urln]

Miejmy nadzieje, rozwiąże to Twój problem. Daj znać o rezultacie.


RE: Problem - niepowodzenie konfiguracji aktualizacji - debek91 - 16.01.2010 10:02

Niestety nic to nie dało... Nadal lapek uruchamia się ponownie i występuje komunikat...


RE: Problem - niepowodzenie konfiguracji aktualizacji - slump - 17.01.2010 02:09

A nie masz może ustawionej złej strefy czasowej lub daty? Upewnij się i popraw jeśli tak.
2 sprawa to czy masz system czysty od szkodników?
Kolejna możliwość ( mało prawdopodobna) to coś blokuje dostęp zapora, antywirus, firewall.
Ostatni mój pomysł to instalacja certyfikatów : http://www.download.windowsupdate.com/msdownload/update/v3/static/trustedr/en/authrootstl.cab


RE: Problem - niepowodzenie konfiguracji aktualizacji - debek91 - 17.01.2010 11:01

Strefę czasowa mam ok, sprawdziłem avast'em - zdanych szkodników, certyfikaty już kiedyś próbowałem...
W poprzednich postach ktoś wspomniał o tej funkcji naprawy systemu, wiec może to coś da? Jak to uruchomić?


RE: Problem - niepowodzenie konfiguracji aktualizacji - War_3_ - 17.01.2010 11:13

Avast to mało wiarygodny program tak naprawdę.
Co do naprawy - wchodzisz do BIOSU -> ustawiasz bootowanie z CD -> wkładasz płytę z Windows 7 -> bootujesz ją (jak do instalacji) ale nie wybierasz "instaluj" tylko "napraw".
Czasami trzeba kilka razy uruchomić, żeby naprawiło wszystko (z tego co może naprawić)


RE: Problem - niepowodzenie konfiguracji aktualizacji (rozwiązany) - Lalik - 17.01.2010 11:27

Ja bym powiedziała nawet, że to właśnie avast może być przyczyną twoich problemów, próbowałeś go odinstalować ? Takie cuda już wyczyniał, że wszytko może być możliwe. Pozdrawiam


RE: Problem - niepowodzenie konfiguracji aktualizacji - debek91 - 17.01.2010 16:07

Problem został rozwiązanyUśmiechnięty koleżanka miała rację, problem dotyczył avasta. Wielkie dzięki wszystkim! Moglibyście mi jeszcze polecić jakiegoś dobrego antywira na Win7 (64bit)?


RE: Problem - niepowodzenie konfiguracji aktualizacji - slump - 17.01.2010 16:14

Możesz skorzystać z Comodo Internet security masz w nim antywira, firewalla i anty spyware etc i jest darmowa wersja.


RE: Problem - niepowodzenie konfiguracji aktualizacji - Lalik - 17.01.2010 16:22

Ja polecę Ci z darmowych Avirę, naprawdę jak na darmowy program rewelacyjna, zanim kupiłam sobie Nortona używałam jej stale i nigdy mnie nie zawiodła, nie dość że dobrze chroni (o czym świadczą ostatnie testy, wygrała z niejednym płatnym oprogramowaniem), to jeszcze nie obciąża komputera i nie powoduje dziwnych konfliktów sprzętowych jak poniektóre programy w tym np. Avast Uśmiechnięty