Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rocketdock/Rainmeter(?) - edycja windowsowego paska zadań - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Gadżety Windows 7 (/gadzety-windows-7-32-f)
+---- Wątek: Rocketdock/Rainmeter(?) - edycja windowsowego paska zadań (/rocketdock-rainmeter-edycja-windowsowego-paska-zadan-34472-t)



Rocketdock/Rainmeter(?) - edycja windowsowego paska zadań - braerios - 12.07.2013 13:07

Witam.

Czy ktoś wie, jak mogę osiągnąć efekt taki jak na obrazku - chodzi mi o sam pasek startu - którego tam po prostu nie ma. Są tylko 4 ikony. Wyłącz, wyloguj itd. Czy jest to osiągalne za pomocą Rocketdocka? Posiadam ten program (autor obrazka mówił, że używa Rocketdocka i Rainmetera) jednak nie widzę takiej opcji w ustawieniach.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/9811906/Rainmeter%20and%20Rocketdock.png


RE: Rocketdock - pasek zadań - Nostromo - 12.07.2013 13:34

U góry jest Rocketdock i zegar- kalendarz Rainmeter.
U dołu pasek ukryty, pokazuje się po najechaniu na dolną krawędź ekranu
Cztery ikonki to Rainmeter, więcej o tym programie dowiesz się w wątku Rainmeter na naszym forum.
Kiedyś zrobiłem taki

Power bar

[Obrazek: rainmeter_power_bar___black_and_white___...4onmrx.png]


RE: Rocketdock/Rainmeter(?) - edycja windowsowego paska zadań - braerios - 12.07.2013 13:37

To nie wygląda jak ukryty pasek. Przy ukrytym pasku widać jego górną krawędź.

Z tego co tam wyczytałem muszę doinstalować do Rainmetera powertool i użyć twoich ikonek, tak?


RE: Rocketdock/Rainmeter(?) - edycja windowsowego paska zadań - Nostromo - 12.07.2013 13:52

(12.07.2013 13:37)braerios napisał(a):  To nie wygląda jak ukryty pasek. Przy ukrytym pasku widać jego górną krawędź.

Patrzysz na obrazek po przycięciu dołu o jakieś dwa piksele, więc nie widzisz paska.
to zabieg czysto estetyczny. Całkowite usunięcie paska wiąże się z uszkodzeniem systemu.

Cytat:Z tego co tam wyczytałem muszę doinstalować do Rainmetera powertool i użyć twoich ikonek, tak?

Musisz zainstalować program Rainmeter, natomiast możesz, nie musiszZadowolony instalować mojego Powerbar czy Powertool(jak zwał tak zwał) i używać moich ikonek.
Możesz zrobić samodzielnie taki bar(wykorzystując odpowiednie wpisy) i stworzyć własne ikonki lub poszukać gotowych rozwiązań na stronach DeArt lub Customize.org.


RE: Rocketdock/Rainmeter(?) - edycja windowsowego paska zadań - braerios - 12.07.2013 15:25

Spróbuję w takim razie powalczyć z czystym Rainmeterem aby dodać takie ikony. Myślisz, że ogarnę to sam? Widzę ten program pierwszy raz w życiu Zacieszacz


RE: Rocketdock/Rainmeter(?) - edycja windowsowego paska zadań - Nostromo - 12.07.2013 19:13

Ogarniesz jak poznasz zasady budowy i wstawisz odpowiednie wpisy do plików, bo to prosty zapis w HTML, do tego trochę umiejętności w tworzeniu grafiki np. w Gimpie.
Pytania i problemy wstawiaj do wątku Rainmeter.