Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Uparty atrybut "tylko do odczytu" każdego folderu w systemie, niemożliwe "odkliknięcie". - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Uparty atrybut "tylko do odczytu" każdego folderu w systemie, niemożliwe "odkliknięcie". (/uparty-atrybut-tylko-do-odczytu-kazdego-folderu-w-systemie-niemozliwe-odklikniecie-34299-t)



Uparty atrybut "tylko do odczytu" każdego folderu w systemie, niemożliwe "odkliknięcie". - atryBUTY - 04.07.2013 17:07

Szanowny studencie!
Przeczytałam wpisy w tymże wątku;
Nie rozpoznałam z jakiej jesteś uczelni,ale ponieważ w innym miejscu zapytanie o tej samej treści było - wnoszę,że z Trójmiasta; Tam kiedys studiowalam;
Wracając do problemu- wpadłam tu szukając czegoś wiecej o "atrybutach"; przyznam, że nie zrozumiałam zbyt wiele z języka jakim Wy informatycy się posługujecie, ale,że czasem należy wrócić do początku to wiem ; przeczytałam wiec ponownie Twoj pierwszy wpis----
i zacytuje:

..."Problem jaki się pojawił, to atrybut _we wszystkich_ folderach "tylko do odczytu" dla części zawartości folderu (wypełniony kwadracik) - z tego co zauważyłem oznacza to mniej więcej tyle, że pliki w środku folderu tego atrybutu nie mają, natomiast każdy folder już tak. Eeee, okej nic nie rozumiem z tego co napisałem,

Nie wiem jak jest w Windows 7 ; ale w Windows XP - otóż twn. "zamalowany kwadracik"--nie oznacza jego "ZAPTASZKOWANIA" -CZYLI ZAZNACZENIA; tak jest we właściwościach folderu ;
bo już na poziomie pliku nie ma takiego zaznaczonego kwadracikiem pola - przy wyborze atrybutu;( tutaj sa dwie wersje:1 czysty kwadracik-2-zaptaszkowany-jak go zaptaszkujesz)

Natomiast we właściwościach folderu jest:
że posłużę się obrazowym przykładem : łazienka; prysznic zasłonka;
Wchodzisz do łazienki widzisz zasłoniętą zasłonkę, odsłaniasz ja i teraz możesz odkręcić wodę lub pozostawić zakręconą; otóż ta zasłonka to jest ten zamalowany kwadracik; on ci mówi,że za nim jest kran; a co z
tym kranem zrobisz to twoja sprawa;
Inaczej mówiąc: wchodząc we właściwości folderu - przy atrybutach masz kwadracik- i możliwe są trzy widoki-zamalowany kwadracik; pusty kwadracik i zaptaszkowany kwadracik;


Czy sprawdziłeś jak zachowują się foldery? te rzekomo tylko do odczytu wg Ciebie? czy można w nich coś zmienić?

Bo mnie się wydaje ,że wszystkie te działania były zupełnie niepotrzebne.....!!!

Napisz jak było;
Kiedy , w jaki sposób i kto ; czy ty sam wpadłeś na rozwiązanie;

Pozdrawiam