Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Edusoft - czarny ekran - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Edusoft - czarny ekran (/edusoft-czarny-ekran-3409-t)



Edusoft - czarny ekran - MattO - 31.12.2009 17:30

Wiam.
Kupiłem kiedyś zestaw do nauki języka angielskiego Englsih Plus - wtedy pod systemem Win XP działało bez problemów. Ostatnio zmieniłem komputer - system Win 7 Professional 64 Bit. Instalacja przebiegła prawidłowo, ale po włączeniu programu, wyskakuje pytanie czy zmienić rozdzielczość z 800x600 (to było również pod XP). Zarówno po wybraniu opcji, że zmienić, jak i nie zmieniać, wyświetla się okno programu (ciągle jak pod XP), tak jakby program się włączał. Problem w tym, że okno pozostaje czarne.
Czy ktoś miał podobny problem z tym lub innym programem? Być może wiecie jak to rozwiązać?
Pozdrawiam.


RE: Edusoft - czarny ekran - slump - 02.01.2010 02:15

Kliknij prawym przyciskiem myszy na pliku wykonywalnym programu i wybierz właściwości. Na karcie zgodność masz możliwości wiele, poeksperymentuj z różnymi trybami zgodności i z dostępnymi opcjami w sekcji ustawienia.


RE: Edusoft - czarny ekran - MattO - 02.01.2010 16:15

Niestety nic to nie dało. Zgodność z systemami poniżej Win 2000 nie uruchamiała nic, od Win 2000 w górę uruchamia się tylko czarny ekran.
Spróbowałem po naciśnięciu prawego przycisku "Rozwiązać problem ze zgodnością systemu". Ale wyskoczyła mi taka informacja:

Critical_Error!
Readlinit.GetDDF
Can't open project ini file C:\Windows\system32\ed2000.ini!
See out.log for call stack trace.


RE: Edusoft - czarny ekran - slump - 02.01.2010 21:29

Może spróbuj jeszcze raz zainstalować ale w trybie zgodności ze starszymi systemami?


RE: Edusoft - czarny ekran - MattO - 12.01.2010 23:12

Niestety nic z tego. Dalej to samo.


RE: Edusoft - czarny ekran - izaw - 13.01.2010 01:05

Napisz do producenta o uaktualnienie do systemu 64 bitowego.