Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany BSOD: automatyczne resetowanie się komputera przy włączaniu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany BSOD: automatyczne resetowanie się komputera przy włączaniu (/bsod-automatyczne-resetowanie-sie-komputera-przy-wlaczaniu-33961-t)



BSOD: automatyczne resetowanie się komputera przy włączaniu - Dukers - 21.06.2013 12:42

Siema... Ostatnio borykam się z problemem bluescreen. Najpierw komputer chodził normalnie, a jak oglądałem na yt filmy nagle wysloczył bluescreen który zresetował mi kompa - ok. Wchodzę po restarcie GG nie działa - reinstala mialem zrobic i dalej nic. Kolejny bluescreen... Chcę włàczyć gre padum tsss nie włącza się. W ostatnim momencie przeczytałem coś o dzienniku zdarzen tak więc tam lookłem i pisało coś o : " nvidia updates " i inne błędy związane z nvidią( ostatni bład przed bluescreenem ). Wkurzyłem się i strzeliłem przy włączaniu : F12 potem f8, napraw komputer i w końcu na nowo zainstalowałem system windows usuwając wszystkie programy - nareszcie ! Wchodzę w Windowsa, wyłączam i idę spać. Budzę się, odpalam kompa i co ? Bluescreen ( taki jak na ss ) i tak w kółko mógł się resetować... Opcja ; " napraw komputer przy uruchamianiu " nic nie daje Smutny Komputer można odpalić w trybie awaryjnym. Obecnie ponawiam czynność z instalacją Windows 7 bez programów i zobaczę czy coś to da. Proszę o pomoc co to może być ? Od burzy na pewno nic bo czytałem że to mógł być problem od uderzenia pioruna - dzieje się to od czasu gdy przyszły ciepłe dni, a ja chciałem posłuchać na yt muzy...

[Obrazek: image.jpg]


RE: Bluescreen - irocket - 21.06.2013 12:58

Uruchom normalnie system w trybie VGA, usuń całkowicie sterowniki Nvidii. Zrestartuj kompa, niech Windows sam pobierze sterowniki. Jeżeli bsod będzie dalej występował, to jeżeli masz zintegrowaną grafikę, odepnij dedykowaną i posiedź chwilę na wbudowanej. Jak nie będzie się już pojawiał bsod, wykonaj test krzyżowy grafiki (Twoją do innego PC, z tamtego PC do Twojego). Sprawdź, czy i gdzie pojawi się bsod. Jak na innym PC, możliwe, że uszkodzona grafika. Jak u Ciebie, to może być coś z płytą główną / chipsetem / portem


RE: Bluescreen - Dukers - 21.06.2013 13:43

No wiec odpalilem w tym trybie awaryjnym i usunalem wszystko od nvidii. Przy wlaczeniu trybu awaryjnego wyskoczyl komunikat ( taki jak na zdjeciach ). Odinstalowanie tych sterowców nic nie daje. Która to karta graficzna ( na zdjeciu ) bo zielony jestem i niezbyt wiem jak to wygląda.

Sry zapomnialem o zdjeciach :


[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

Aha i komp to : vobis digital i7-860 XPOWER


RE: Bluescreen - irocket - 21.06.2013 13:55

Graficzna to to czerwone duże. Jeżeli masz gdzieś na płycie głównej (koło USB) wtyczkę na monitor (niebieska), to wyciągnij tą kartę co masz (odkręć śrubkę, pod kartą jest taki "dzyndzel" i trzeba go przesunąć na dół komputera i wyciągnąć kartę do góry). Jeśli nie masz zintegrowanej, to nie wyciągaj, podaj specyfikację komputera. Grafika to jakiś Palit GTX?


RE: Bluescreen - Dukers - 21.06.2013 14:04

Z internetu : Vobis Digital i7-860 XPOWER ma być wydajną maszyną dla wymagających graczy, którzy potrzebują sprzętu komputerowego do testowania najnowszych gier PC. Procesor Intel Core i7 został zestawiony wraz z kartą graficzną ATI Radeon HD5750 1024 MB, 4GB pamięci RAM oraz 1 TB dyskiem twardym, tworząc zestaw, który zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.


RE: Bluescreen - irocket - 21.06.2013 14:23

To jeżeli to taki komp, to nie masz Nvidii, to po pierwsze. Pobierz to i zainstaluj (jak dasz radę, wersja trial na 14 dni bodajże): http://www.aida64.com/downloads/aida64extreme300exe Uruchom program, w menu wybierz Raport i Kreator raportów. Wybierz Dalej, wybierz Strony o sprzęcie, potem w następnym kroku Zwykły tekst i daj Zakończ. Wygeneruje się raport, potem kliknij Zapisz do pliku. Zapisz na pulpicie i dodaj jako załącznik do postu.

----

widzę, że już nie trzeba, ale jak chcesz, to zrób


RE: Bluescreen - Dukers - 21.06.2013 14:25

Obudowa Tower HEC 6XR9 ATX w/o PS 1
Zasilacz Fortron FSP500-60APN 85+ 500W PFC ATX 1
Płyta główna Asus P7P55D-E PRO, 1.0, P55, RAID, LGA1156 ATX 1
Procesor Intel Core-i7 860 2.80GHz, 8MB, BOX 1
Karta grafiki Sapphire Radeon HD5870 1024MB GDDR5/256bit 850/4800 HDMI/DVI/DP PCI-E
Wentylator Qoltec ChillFan 1225 17,8 dBA 1
Moduł pamięci DDRAM3 2048MB 1333MHz Kingston KVR1333D3N9/2G x 2szt (4GB)
Czytnik kart pamięci 19in1 Foxconn CR-03C INT 3,5" USB2.0 BL 1
Dysk twardy 3,5" Hitachi HDS721010CLA332 1TB 32MB SATA2 7200 1
Napęd DVD+/-RW Sony 7240S, SATA, black + Nero 1
Karta dźwiękowa Creative X-Fi Xtreme Gamer

Sry za spam. Miałem nvidie zainstalowaną - nie wiem czemu.

Problem jest taki ze nie da sie wlaczyc Windowsa, a w trybie awaryjnym nie wyszukuje mi neostrady... No zaraz szlak mnie trafi...

Robie teraz diagnostyke systemu win (rozszerzoną) jak cos bedzie to wrzuce.


RE: Bluescreen - irocket - 21.06.2013 14:32

Awaryjny z obsługą sieci - powinien być internet.
Pobierz te sterowniki: http://www2.ati.com/drivers/13-4_win7_win8_32_dd_ccc_whql.exe (32 bitowy system) lub te: http://www2.ati.com/drivers/13-4_win7_win8_64_dd_ccc_whql.exe (64 bitowy system). Jak nie wiesz, prawym na Komputer i tam właściwości i będziesz miał napisane.


RE: Bluescreen - Dukers - 21.06.2013 14:48

Tutaj ten raport o który prosiłeś. Teraz instaluje te sterowniki (system 64=bitowy)
http://speedy.sh/xDTkq/Report.txt
Na forum się nie mieścił.
Nie wiem nie da się zainstalować tego sterownika bo wyskakuje : " nie można wykryć konfiguracji systemu ".


RE: Bluescreen - irocket - 21.06.2013 15:00

Coś masz namieszany ten komputer. Odinstaluj tamte sterowniki (bo jednak masz Nvidię), zainstaluj te: http://www.nvidia.pl/object/win8-win7-winvista-64bit-320.18-whql-driver-pl.html
Sorki za zamieszanie, teraz to już łatwiej będzie


RE: Bluescreen - Dukers - 21.06.2013 15:05

Nie ma problemu. Byle żeby to naprawić bo jest mi komputer potrzebny, a siostra tak że psize pracę i nie ma szans od kogo pożyczyć. Bardzo Ci dziękuję za pomoc teraźniejszą jak i dalszą Uśmiechnięty Instaluję te sterowniki i dam znać co będzie.

Zainstalowalem expressowo (zalecane), uruchom ponownie po instalacji i dalej to samo :/

Nie macie jeszcze jakiś pomysłów ?


RE: Bluescreen - irocket - 21.06.2013 15:25

Czy na komputerze zainstalowany był Norton? Pobierz program z tej strony i postępuj zgodnie z instrukcją: https://support.norton.com/sp/pl/pl/home/current/solutions/kb20080828154508EN_EndUserProfile_pl_pl


RE: Bluescreen - automatyczne resetowanie się komputera przy włączaniu - Dukers - 21.06.2013 15:38

Chłopie jesteś moim mistrzem Uśmiechnięty Jak to możliwe że Norton mi wybijał ten problem ? Bo zainstalowałem te sterowniki i nie działało, a potem jak kazałeś odinstalowałem nortona i nagle PYK ! Działa !: ) Czyli co ? Nie instalować już nortona ? Możesz polecić coś dobrego ? Coś co mi znowu kompa nie "rozwali".

Dla tych co by mieli ten sam problem ja zrobiłem według zasad irocket :
1. F12 potem F8 i tryp awaryjny z obsługą internetu
2. Pobrałem sterowniki do nvidii - zainstalowałem, a po całej czynności restart i znowu powtórzyłem 1 punkt.
3. Odinstalowałem Nortona - restart.
4. Komp coś tam sobie pobrał i się odpalił (jakieś aktualizacje) i pięknie chodzi Uśmiechnięty

Jeszcze raz wielkie dzięki ! Uśmiechnięty


RE: Bluescreen - automatyczne resetowanie się komputera przy włączaniu - irocket - 21.06.2013 15:46

Co do antywirusa - co kto lubi Cwaniak AVG, avast!, Nod32, Avira. Nie polecam ArcaVir - lubi zamulać. Ja u siebie używam avasta! i od czasu do czasu robię zapobiegawczy skan Malwarebytes Anti-Malware i/lub jakimś skanerem online


RE: Bluescreen - automatyczne resetowanie się komputera przy włączaniu - Dukers - 22.06.2013 20:22

Dobra uderzyłem w AVAST! Uśmiechnięty I jak na razie jestem zadowolony mimo że mam darmową wersję + dodałem sobie tego avasta do google chrom"a i śmiga jak należy Uśmiechnięty Nawet powiadamia o aktualizacjach jak nie są zrobione co mnie bardzo zdziwiło i pozytywnie zaskoczyło (zdziwiło tym że nie mam aktualizacji adobe reader Zadowolony )


BSOD: automatyczne resetowanie się komputera przy włączaniu (rozwiązany) - peciaq - 23.06.2013 11:19

Wątek rozwiązany.