Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
XP wywala błąd przy uruchomieniu po równoległym zainstalowaniu win7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: XP wywala błąd przy uruchomieniu po równoległym zainstalowaniu win7 (/xp-wywala-blad-przy-uruchomieniu-po-rownoleglym-zainstalowaniu-win7-33809-t)



XP wywala błąd przy uruchomieniu po równoległym zainstalowaniu win7 - JamJestGeko - 14.06.2013 01:00

Witam!

Od razu podzielę się moim problemem. Postanowiłem zainstalować XP i 7 na jednym blaszaku by pykać w gry, które nie chcą pójść na systemie 64. Przeglądając różne poradniki dowiedziałem się, że powinienem zainstalować najpierw XP a następnie 7 i tak też zrobiłem. XP już stał sobie spokojnie, było cacy jednym słowem ALE po zainstalowaniu 7 (oczywiście na innej partycji) i wgraniu sterowników do grafiki, płyty głównej, dźwięku itp itd chciałem sprawdzić czy wszystko ok z XP... no i nie było ok. Przy wyborze bootowania XP lub 7, walnięciu ENTER przy tym pierwszym wyskakuje niebieski, denerwujący ekran, który dość często sypał mi samą siódemkę. Może ktoś z was ma pomysł od czego to zależy i jak sobie z tym problemem poradzić bo ja niestety nie mam zielonego pojęcia co tu działać.

A tu zdjęcie tego irytującego komunikatu

[Obrazek: qowk.jpg]


RE: XP wywala błąd przy uruchomieniu po równoległym zainstalowaniu win7 - Nostromo - 15.06.2013 16:12

Zapoznaj się z artykułem
Podczas uaktualniania do systemu Windows XP lub ponowne uruchomienie komputera pojawi się komunikat o błędzie "STOP 0x000000ED UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME"

Oraz
Windows 7 i XP na jednym komputerze