Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Instalacja Windows 7 zamiast Visty - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Instalacja Windows 7 zamiast Visty (/instalacja-windows-7-zamiast-visty-3376-t)



Instalacja Windows 7 zamiast Visty - mpyro - 29.12.2009 21:35

Witajcie, Jest to mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość. Jeżeli już to gdzieś było to sorry ale nie mogę tego znaleźć.
Posiadam Toshiba A-300 satelite z zainstalowanym fabrycznie systemem Vista. Chciałbym całkowicie wywalić Vistę i zainstalować Windows 7. Jak tego mogę dokonać czy tradycyjnie instalować Win 7 na partycji z Vistą czy trzeba jakichś innych sposobów ozywać. Jak mogę całkowicie wywalić Vistę żeby później móc instalować bez problemu Win7 .Czy muszę robić jakieś cuda ze sterownikami poprzez nlite (czy jakoś tak). Proszę o jakieś linki z poradnikami ewentualnie jakaś poradę tutaj jak to zrobić.

Pozdrawiam


RE: Instalacja Windows 7 zamiast Visty - bartholo - 29.12.2009 21:55

Najlepiej sformatować dysk z Vistą i zainstalować Sevena. Uśmiechnięty
Instalka Seven ma narzędzie do formatowania dysków.


RE: Instalacja Windows 7 zamiast Visty - nieboraku - 29.12.2009 22:26

Tak jak już napisano - czysta instalka najlepsza. Problemów z nią nie ma absolutnie żadnych.


RE: Instalacja Windows 7 zamiast Visty - mpyro - 29.12.2009 22:31

Czyli jak dobrze zrozumiałem wkładam płytkę z Win 7 i jazda? Instaluje na partycji z Vistą. Ładnie mi zastąpi i będzie ok?


RE: Instalacja Windows 7 zamiast Visty - speedy1b - 29.12.2009 23:07

Dokładnie tak, zaznaczasz partycje na której ma być zainstalowany system... niżej jak dobrze pamiętam masz tam taką opcje "zaawansowane opcje" czy coś takiego i tam masz formatuj, jak sie sformatuje to instaluj Seven'a Cwaniak