Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows DVD Maker-Problemy - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Windows DVD Maker-Problemy (/windows-dvd-maker-problemy-335-t)



Windows DVD Maker-Problemy - agusia0003 - 01.05.2009 07:21

Mam pytanie dotyczące funkcji DVD Maker w siódemce,mianowicie,dlaczego ta funkcja nie działa? Mam build 7077,pokazuje się komunikat,że nie znalazło nagrywarki, co jest dziwne,bo oczywiście nagrywarka jest zainstalowana. Help;-)

[Obrazek: Windows7-Windows-DVD-Maker.jpg]


RE: Windows DVD Maker-Problemy - damian-Win2000 - 01.05.2009 07:59

A zainstalowane masz stery ?
Bo ja mam napęd CD (instalowałem Windows 7 z pożyczonego DVD) i żeby działał to muszę zaintalować z płyt dostarczonej stery do LightScribe jak i samej nagrywarki(lepiej działa i mam wszystkie tryby prędkości dostępne), poza tym dają Nero za DARMO(niestety nero nie chodzi na Windows 7 i muszę korzystać z Ashampoo Burning Studio 6 FREE). Więc co proponuje? Odp jest prosta zainstaluj stery i jak masz wyłączonego WMP włącz go(on też powoduje różne problemy gdy go nie ma).


RE: Windows DVD Maker-Problemy - agusia0003 - 01.05.2009 08:44

Jakie stery? Naprawdę,nie wiem o czym mówisz..Płyty nagrywa normalnie,ale w tym programie nie..
W innych buildach miałem to samo..Po prostu nie widzi napędu...


RE: Windows DVD Maker-Problemy - damian-Win2000 - 01.05.2009 09:26

Ja jestem userem starszego komputera w którym do wszystkiego stery trzeba mieć i mój napęd CD nie jest
do końca plug and play i choć go wykrywa to bez sterowników nie działa tak ja trzeba. Może masz nowszy kompik i nie potrzeba ci sterów, a druga sprawa to jest to że Windows 7 jest dopiero w testach więc nie wszystko może działać tak jak trzeba. Poczekajmy jeszcze na kilka osób może one coś więcej wniosą.


RE: Windows DVD Maker-Problemy - Admin - 01.05.2009 13:19

Sterowniki nie są potrzebne, system współpracuje z każdym napędem tak jak powinien. W sieci nie znalazłem podobnego problemu. Jedynie to, że nie program wymaga uprawnień administratora, ale na koncie gościa na pewno nie działasz. Trudno powiedzieć. Będziesz musiał poczekać na przetestowanie tego programu.

Tymczasem spróbuj [urln=http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=238&VirtualDub+1.7.8+Build+28346]VirtualDuba[/urln] o identycznych możliwościach a nawet większych.