Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak możliwości zapisu: nagrywarka CD/DVD - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Brak możliwości zapisu: nagrywarka CD/DVD (/brak-mozliwosci-zapisu-nagrywarka-cd-dvd-33412-t)



Brak możliwości zapisu: nagrywarka CD/DVD - SebastianNowak - 26.05.2013 18:57

Witam serdecznie,
Problem polega na tym, że stacja czyta mi każdą płytę, ale nie mogę żadnej nagrać w żaden sposób. Pobrałem wiele dem programików do nagrywania płytek (potrzebuję zgrać z 50 zdjęć), ale ani Nero, ani CDBurner, ani Ashampoo ani Alkochol, ani inne programy nie są w stanie podczas nagrywania zobaczyć nagrywarek (mam dwie). Jedynie, jeśli dobrze pamiętam, to Alkochol pokazuje mi właśnie informację, że jest możliwość odczytu plików z płyt, ale brak możliwości zapisu.
Próbuję to naprawić od kilku dni, ale w internecie znajduję poradniki do XP albo Win 7 64 bit... Do tej pory tu na forum też nie mogłem znaleźć żadnych sugestii co do tego typu tematu...
Może Wy macie jakąś sugestię?

Parametry
-=-=-=-=-=-=-
OS: Win 7 32 bit Ultimate SP 1
Proc.: AMD Athlon II X2 255 Processor 3.10 GHz
Nagrywarka: HL-DT-ST DVD-ROM GDR8163B ATA Device
-=-=-=-=-=-=-
Gdyby było potrzebne coś jeszcze, proszę mi dać znać.


RE: Brak możliwości zapisu: nagrywarka CD/DVD - peciaq - 26.05.2013 22:04

Jaki to producent? Jeśli jakiś bardziej znany, a sama nagrywarka jest dość nowa, to może jest do niej jakieś dodatkowe oprogramowanie na stronie producenta?


RE: Brak możliwości zapisu: nagrywarka CD/DVD - SebastianNowak - 28.05.2013 16:36

LG - obie, ale same stacje mają od 3 do 5 lat (komputer po wujku).