Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 Professional (x64) i Firefox - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Windows 7 Professional (x64) i Firefox (/windows-7-professional-x64-i-firefox-3333-t)



Windows 7 Professional (x64) i Firefox - FISHBONE89 - 28.12.2009 11:24

Witam.
Nie wiem dlaczego źle mi wyświetla ikony plików .htm i .html. Odinstalowałem IE i zainstalowałem Firefoxa, robiąc z niego domyślną przeglądarkę. I zamiast ikon z logo Firefoxa mam puste kartki:
[Obrazek: lolyx.jpg]
Dokładnie tak samo zainstalowałem Firefoxa na Windows 7 Professional (x86) i tam tego problemu nie ma.
Reinstalacja nic nie daje. A jak odinstaluję całkowicie Firefoxa i zainstaluję ponownie to przez jakaś czas (około doby) jest dobra ikonka a potem znowu powraca biała kartka papieru Zły


RE: Windows 7 Professional (x64) i Firefox - P4w3l - 28.12.2009 17:09

A jak dwa razy klikniesz to ci się otwiera przez Firefox?? jeśli nie to prawy...właściwości...otwierany za pomocą i tam ustaw Firefox ;]


RE: Windows 7 Professional (x64) i Firefox - glucik - 28.12.2009 17:20

[attachment=370]

Kliknij prawym na plik >Właściwości>Zmień>Przeglądaj>Mozilla Firefox

Może to coś pomoże.


RE: Windows 7 Professional (x64) i Firefox - slump - 28.12.2009 17:49

W menu start wpisz i uruchom programy domyślne.

Wybierz określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne i tak ustaw wszystko odnośnie domyślnej przeglądarki internetowej (w sekcji niestandardowa).

Następnie w programach domyślnych wybierz skojarz typ plików lub protokół z programem i tam znajdź pliki (htm, html, etc) i kliknij w zmień program, wskaż odpowiedni i zapisz zmiany.


RE: Windows 7 Professional (x64) i Firefox - Nostromo - 28.12.2009 19:57

Witaj, FISHBONE89
błędem jest odinstalowanie IE, gdzieś tam w jakimś ciemnym kącie niech sobie siedzi...czasem się przydaje, choćby po to,żeby od nowa zainstalować FF po awariiUśmiechnięty'
wrzucam dwa screeny ustawień domyślnych dla IE i FF, Firefox oczywiście jako domyślna przeglądarka, ale IE nie odmówiłem niektórych "przywilejów" tak to jest u mnie i działa bez problemów...może ci się to przyda

[Obrazek: screenshot0176170650.jpg]

[Obrazek: screenshot0196236281.jpg],

pozdrawiam.


RE: Windows 7 Professional (x64) i Firefox - FISHBONE89 - 28.12.2009 21:49

Dziękuję za zainteresowanie.
Tak jak pisałem wcześniej Firefox jest domyślną przeglądarką i każdy plik z rozszerzeniem .htm, .html otwiera się właśnie w Firefoxie. Problem tkwi tylko w ikonie.

To, że odinstalowałem przeglądarkę IE nie ma z tym nic wspólnego (na laptopie z Win 7 (x86) też nie mam IE i ikonki są poprawne). Dla świętego spokoju zainstalowałem IE ponownie. I jak IE jest domyślną przeglądarką to ikonki są takie jak powinny być przy domyślnej przeglądarce IE. A jak znowu zmienię na domyślną przeglądarkę Firefox to znowu powracają białe kartki papieru...

W ustawieniach mam tak jak Nostromo:
[Obrazek: lol2r.jpg]


RE: Windows 7 Professional (x64) i Firefox - slump - 28.12.2009 21:54

Co masz na myśli przez odinstalowanie IE wyłączenie go w włącz wyłącz funkcje systemu Windows czy coś innego?
Jak poustawiasz tam gdzie piszemy to ikonki powinny się dostosować do przeglądarki wybranej.


RE: Windows 7 Professional (x64) i Firefox - FISHBONE89 - 29.12.2009 01:04

Tak, przez wyłącz funkcję systemu Windows.

Wiem, że powinno ale nie działa. Przed chwilą odinstalowałem całkowicie Firefoxa i zainstalowałem ponownie. Ikonki były do czasu restartu komputera.

Dziwne, że w Windows 7 nie ma takiej opcji jaka była w Windows XP - Opcje folderów -> Typy plików i tam mogłem sobie zmienić ikonkę na dowolną...


RE: Windows 7 Professional (x64) i Firefox - slump - 29.12.2009 01:15

A może ustaw FF jako domyślny program, i jak będzie miał ok ikonki po ponownym uruchomieniu to dopiero wtedy wyłącz IE. Ja mam Wyłączone IE i ikony są ok.

Może jeszcze przeskanuj sobie kompa i zrób porządek z rejestrem za pomocą CClener.


RE: Windows 7 Professional (x64) i Firefox - FISHBONE89 - 29.12.2009 14:05

Robiłem tak. Nic to nie daje. Przed chwilą zainstalowałem ponownie Firefoxa i było dobrze do momentu restartu komputera. Znowu są białe kartki...

Znalazłem taki program "filetypesman-x64", którym można edytować ikony dla danego rozszerzenia. No i dla stron internetowych niby jest OK, tzn. ikona jest poprawna, ale i tak wyświetla białą kartkę. Jak zmienię na coś innego to nie reaguje - dalej biała kartka. Z ciekawości zmieniłem ikonę dla rozszerzenia .mp3 i działa. Nie wiem czemu przy stronach internetowych nie chce :/


RE: Windows 7 Professional (x64) i Firefox - slump - 30.12.2009 01:20

Może zrób skanowanie rejestru CClener, może to coś da?