Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Przeniesienie Windows 7 z dysku SSD na HDD. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Przeniesienie Windows 7 z dysku SSD na HDD. (/przeniesienie-windows-7-z-dysku-ssd-na-hdd-33237-t)



Przeniesienie Windows 7 z dysku SSD na HDD. - Solomos - 19.05.2013 11:12

Witam jako, że brakuje mi miejsca na dysku ssd chcę kupić dysk hdd 1 TB. Windows 7 mam zoptymalizowanego pod dysk ssd i teraz mam pytanie czy mogę przenieść system na dysk hdd (hdcone) czy muszę wykonać nową instalację systemu.


RE: Przeniesienie Windows 7 z dysku SSD na HDD - thermalfake - 23.05.2013 22:35

Są aplikacje które robią migracje np Easeus Todo Backup.


RE: Przeniesienie Windows 7 z dysku SSD na HDD - Solomos - 25.05.2013 12:49

Z przeniesieniem systemu na dysk nie będzie problemu już to robiłem tylko chodzi mi czy muszę cofnąć zmiany jakie wprowadziłem pod optymalizację pod dysk ssd. Zmiany jakie wprowadziłem
http://ittechblog.pl/2012/08/07/windows-7-i-dysk-ssd-optymalizacja-zyskaj-dodatkowe-gigabajty/ pomijając przeniesienie bibliotek systemowych


RE: Przeniesienie Windows 7 z dysku SSD na HDD - thermalfake - 26.05.2013 09:02

Wróciłbym z plikiem wymiany do partycji systemowej to raz bo jak będzie jakiś bsod to się nawet zrzut minidump nie zapisze. Z hibernacją to już zależy od Ciebie, jeśli tego praktycznie nie używasz to zostaw. Indeksowanie i defragmentacja - włączyłbym jeśli intensywnie korzystasz z zasobów plikowych, często coś instalujesz/usuwasz. I jeszcze ważna rzecz aby włączyć sobie punkty przywracania o czym niejedna osoba się przekonała która przyszła na forum po pomoc.


RE: Przeniesienie Windows 7 z dysku SSD na HDD - Solomos - 26.05.2013 09:46

Dzięki za odpowiedź i o to mi chodziło.


Przeniesienie Windows 7 z dysku SSD na HDD (rozwiązany) - peciaq - 26.05.2013 21:26

Wątek rozwiązany.