Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Instalacja Windows 7 z ISO bez posiadania systemu (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Instalacja Windows 7 z ISO bez posiadania systemu (rozwiązany) (/instalacja-windows-7-z-iso-bez-posiadania-systemu-rozwiazany-3302-t)



Instalacja Windows 7 z ISO bez posiadania systemu (rozwiązany) - matrix0739 - 26.12.2009 18:24

Mam pytanie jakbym nie miał żadnego systemu na komputerze ale na płycie miałbym Windows 7 w formacie ISO to jak mógł bym go zainstalować nie używając do tego systemu. Czy w ogóle jest to możliwe, chciałbym ominąć robienie płyty startowej. Czekam na wyczerpujące wypowiedzi. Z góry dziękuje i nacisnę pomogłeś.


RE: Instalacja Windows 7 z ISO bez posiadania systemu - slump - 26.12.2009 19:50

Nie wiem tego na pewno, ale raczej jest to niemożliwe.
ISO trzeba obsłużyć, a programy muszą działać w obrębie jakiegoś systemu operacyjnego.
Bootowalne nośniki muszą być, a aby zmienić z nie bootowalnego na bootowalny to po pierwsze trzeba go odpowiednio ustawić a po drugie w trakcie takiej operacji wymazywałoby się to co już na nim było, czyli np plik ISO. Jeśli jestem w błędzie powiedzcie.


RE: Instalacja Windows 7 z ISO bez posiadania systemu - dyzio2 - 26.12.2009 20:51

Nie jesteś w błędzie,nie ma takiej opcji aby zainstalować system w ten sposób.
.iso to taki spakowany .rar


RE: Instalacja Windows 7 z ISO bez posiadania systemu - trefl - 26.12.2009 22:33

Jeżeli nie będziesz miał żadnego systemu. Nie będziesz miał zainstalowanego programu który obsługuje rozszerzenie ISO np. Power ISO, Ultra ISO , Magic ISO itp. Wiec logiczne ,że nie mona zainstalować systemu w ten sposób . W ten sposób nie da się zastosować emulacji napędu i zamontować obraz .
http://pl.wikipedia.org/wiki/UltraISO