Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Autochk program not found - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Autochk program not found (/autochk-program-not-found-33016-t)



Autochk program not found - Raiqein - 09.05.2013 18:12

Witam,

Od razu na wstępie przepraszam, jeśli w złym dziale, ale potrzebuję jak najszybciej rozwiązać problem więc ciężko mi się zorientować teraz trochę, jeszcze raz przepraszam w razie czego.

Mam 2 OS'y na komputerze.
Win 7 HP x64 oraz Win 7 HPx84

Podczas bootu 64 bitówki wywala mi błąd: autochk program not found - skipping AUTOCHEK
Safe mode nie uruchomi się też, gdyż zawiesza się podczas ładowania...
Zanim jednak zbootuje system normalnie, pokazuje screen z wyborem narzędzi naprawy oraz normalnym uruchomieniem. Ta naprawa systemu nic nie skutkuje.

Na 32 bit korzystam z AVG free, zaś na 64 bit z pełnego BitDefendera 2013

Zamieszczam też spis partycji
C: Win7 HP x64
D: Win7 HP x84
F: Video & Muzyka
G: Różne dane
H: Backupy

Proszę o szybką pomoc, bo do północy muszę uruchomić system i zrobić do rana projekt, który jest robiony w programie wymagającym 64 bit.

Z góry dzięki


RE: Autochk program not found - thermalfake - 09.05.2013 21:48

Trzeba się dostać do konsoli WinRE z poziomu zaawansowanych opcji rozruchu (napraw komputer - wiersz poleceń) i wklepać dwie komendy
chkdsk /f/r (trochę potrwa)
sfc /scannow

Jeśli to nic nie pomoże wtedy zostaje instalacja naprawcza z zachowaniem danych. Innej w miarę szybkiej akcji nie widzę jeśli nie ma jak edytować rejestru. Teraz będziesz wiedział, żeby
- robić kopie zapasowe i punkty przywracania
- projekty zaczynać wcześniej Zacieszacz


RE: Autochk program not found - Raiqein - 10.05.2013 21:13

Już mi się udało poprzez opcję "Przywróć ostatnią znaną dobrą konfigurację". Dzięki za odpowiedz Zacieszacz