Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z instalacją Windows 7 - problem z bootowaniem z DVD (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z instalacją Windows 7 - problem z bootowaniem z DVD (rozwiązany) (/problem-z-instalacja-windows-7-problem-z-bootowaniem-z-dvd-rozwiazany-3290-t)



Problem z instalacją Windows 7 - problem z bootowaniem z DVD (rozwiązany) - domcio1000 - 25.12.2009 19:19

Witam
Mój laptop to
asus K50AB
Procesor: AMD Athlon™ X2 Dual-Core QL-64 2.10 GHz.
Pamięć: 3GB.
Karta Graficzna: ATI Radeon HD 4570 512MB.
Mam na nim viste x 32 i chce zainstalować Win 7 x64 ale gdy wkładam płytę instalacyjna
to system uruchamia się normalnie a nie uruchamia się z cd dvd
W biosie już zmieniłem żeby się uruchamiał z cd dvd i dalej to samo.
Pomocy bo nie wiem co dalejUśmiechniętyUśmiechnięty


RE: Problem z instalacja Windows 7 - problem z bootowaniem z DVD - slump - 25.12.2009 19:32

Jeśli masz płytę bootowalną ( ale nie musisz mieć) i dobrze ustawiłeś w biosie to musi się uruchomić, więc upewnij się co do płyty i poprawności ustawień biosu.

Pomimo tego to w Viscie możesz włożyć płytę z 7 i na płycie uruchomić instalatora Uśmiechnięty


RE: Problem z instalacja Win 7 - problem z bootowaniem z DVD - domcio1000 - 25.12.2009 19:37

Ale jak jest plik iso
to trzeba go wypakować i później wypalić na płytkę
czy taki jak jest włożyć do napędu cd?


RE: Problem z instalacja Windows 7 - problem z bootowaniem z DVD - slump - 25.12.2009 19:44

Pliki iso trzeba tak jak są wypalić na płytę, bez rozpakowywania. I nie przez dodanie go do płyty tylko po prostu wykazać programowi a on sam będzie wiedział co zrobić. Jaki masz program do nagrywania płyt?

Ważna informacja, Windows 7 nie zmieści się na CD, musisz mieć płytę DVD.


RE: Problem z instalacja Win 7 - problem z bootowaniem z DVD - domcio1000 - 25.12.2009 19:55

Na starym kompie mam nero a na tym nowym co chce Win 7 instalować
to jeszcze nie mam żadnego oprócz jakiegoś tam systemowego
a nagrywałem to na starym kompie.


RE: Problem z instalacja Windows 7 - problem z bootowaniem z DVD - slump - 25.12.2009 20:03

Ok zrób na starym kompie z Nero:

Jeśli po dwukrotnym kliknięciu na plik iso uruchomi się Nero to po prostu idź dalej on sam będzie wiedział co zrobić ( czyli po prostu kliknij zapis).

Jeśli nie Nero się uruchomi zrób tak.

Uruchom Nero i przejdź do menu nagrywarka i z niego wybierz nagraj plik obrazu. W okienku które się pokazało wskaz plik iso i zatwierdź wybór (czyli po zaznaczeniu pliku kliknij w otwórz).

A dalej w znajomym oknie daj zapis.

To wszystko, pamiętaj tylko aby nagrywać a płycie DVD bo CD jest na to za małe.


RE: Problem z instalacja Win 7 - problem z bootowaniem z DVD - domcio1000 - 25.12.2009 20:11

A jak po prostu to wypakuje winnarem i to co się wypakuje zgram na płytkę to tak może być?


RE: Problem z instalacja Windows 7 - problem z bootowaniem z DVD - slump - 25.12.2009 20:14

Nie już Ci pisałem jak to zrobić, wypakowanie nic nie da taka płyta nie będzie się bootować, jakby tak miało być to bym Ci przecież nie utrudniał drogi Uśmiechnięty


RE: Problem z instalacja Win 7 - problem z bootowaniem z DVD - domcio1000 - 25.12.2009 20:19

Dobra dzięki już się biorę do roboty.
Wszystko poszło tak jak mi opisałeś dzięki.