Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Instalacja dwóch systemów przez Daemon tools (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Instalacja dwóch systemów przez Daemon tools (rozwiązany) (/instalacja-dwoch-systemow-przez-daemon-tools-rozwiazany-3279-t)



Instalacja dwóch systemów przez Daemon tools (rozwiązany) - matrix0739 - 25.12.2009 10:16

Mam takie pytanie mam na komputerze Windowsa XP, chce jeszcze zainstalować Linuxa Ubuntu.
Linuxa chciałbym zainstalować przez odpalenie daemona, ponieważ mam linuxa z komputer świat, a to nie jest płyta startowa tylko trzeba ją sobie samemu z płyty stworzyć, czy mogę w ten sposób go zainstalować i czy będę mógł w jakiś sposób od montować, bo będzie moi palił z płyty startowej po zainstalowaniu, a opcji boot nie chce zmieniać bo mam już ustawianą 1-na napęd. Pomożecie??
Chce wyczerpujących wypowiedzi i wyjść z tej sytuacji?! Nie chce virtualnego obrazu. Chce go odpalić przez daemona na nowy napęd i czy mogę go odmontować po zainstalowaniu ubuntu, żeby mi płyta nie odpalała cały czas.


RE: Instalacja dwóch systemów przez Daemon tools - zimny - 25.12.2009 12:44

Nie jestem pewien ale raczej Ci się to nie uda. Bo wychodzi że chcesz zainstalować system z pod innego systemu i to całkiem różne dystrybucje. Z tego co mi wiadomo to tylko win7 się da tak zainstalować.

Rada moja taka, że Ubuntu jest całkowicie darmowy, można go pobierać bez żadnych problemów czy to z oryginalnej strony, czy też jakieś polskie wersje z dokładnym spolszczeniem np http://www.ubuntu.pl/pobierz.php więc może lepiej ściągnąć taki obraz płyty i go wypalić i zainstalować bez problemów.


RE: Instalacja dwóch systemów przez Daemon tools - byakuya - 25.12.2009 13:11

A nie lepiej ci zrobić tak:
Ściągasz darmowy VirtualBox, kopiujesz obraz tej płyty Linuxa na dysk, i wirtualizujesz? Tzn. wirtualizacja systemu polega na tym w twoim przypadku że Linux ci będzie chodził na Windowsie XP, w tym samym czasie.


RE: Instalacja dwóch systemów przez Daemon tools - slump - 25.12.2009 18:03

Jeśli Ubuntu masz w formacie ISO ub innym obrazie to możesz go wypalić na płytę, tak, że ona stanie się bootowalna.
Aby jednokrotnie wybrać bootowanie z napędu cd/dvd nie musisz tego przestawiać na stałe. Jeśli od razu po starcie kompa wciśniesz f8 to będzie się pytać z którego nośnika ma startować ten jeden raz komputer. Wkładasz tak wypaloną płytę z Ubuntu i się instaluje. Tylko podkreślam od razu wciskaj f8 bo jeśli wciśniesz za późno to klawisz ten wyświetli menu szczegółowe wyboru systemu już zainstalowanego, czyli na przykład tryb awaryjny, etc.