Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Instalacja z obrazu systemu z jednego sprzętu na drugi - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Instalacja z obrazu systemu z jednego sprzętu na drugi (/instalacja-z-obrazu-systemu-z-jednego-sprzetu-na-drugi-32755-t)



Instalacja z obrazu systemu z jednego sprzętu na drugi - juhasman - 27.04.2013 22:44

Witam. Mam być może dość nietypowe pytanie ale interesuje mnie ta sprawa. Otóż mam 2 komputery oba na tym samym windowsie i mam odnośnie tego pytanie: czy istnieje możliwość zrobienia obrazu systemu na jednym z nich i zainstalowania na drugim? Pierwszy to pc drugi to laptop. Z góry dziękuje za odpowiedź.


RE: Obraz systemu z innego komputera. - thermalfake - 28.04.2013 11:10

Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że to nie wstanie lub będą różniste kłopoty już po zmianie :
- inne bebechy, zupełnie inna architektura pecet/laptop
- pomimo, że to te same wersje na laptopie może być przecież system preinstalowany fabrycznie o czym wcale nie wspominałeś
Jak chcesz to tak rób ale najpierw moim zdaniem dla bezpieczeństwa i późniejszych następstw lepiej wykonać sobie całościowo kopię dysku 1:1 Norton Ghostem lub czymś podobnym, żeby się nie okazało, że rozwalisz system.
Nigdy tak nie musiałem kombinować. Jeśli chciałbym mieć to samo co na PC to i tak przeinstalowałbym system a na PC wszelkiej maści kreatorami przeniósł dane/ustawienia/profile/poczta (oczywiście bez aplikacji) z niego na laptopa.
Dla ciekawskich jest taka aplikacja Easeus Todo Backup ale tylko w płatnych edycjach ma możliwość przerzucenia systemu na inną konfigurację sprzętową.