Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Ty też wyłączasz antywirusa, żeby pograć w sieci? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+---- Dział: Aktualności i wydarzenia branży IT (/aktualnosci-i-wydarzenia-branzy-it-52-f)
+---- Wątek: Ty też wyłączasz antywirusa, żeby pograć w sieci? (/ty-tez-wylaczasz-antywirusa-zeby-pograc-w-sieci-32625-t)



Ty też wyłączasz antywirusa, żeby pograć w sieci? - Portator - 22.04.2013 14:55

Coraz częściej producenci gier stosują w swoich produktach zabezpieczenia, które wymuszają na graczach konieczność utrzymywania stałego połączenia z Internetem.

Wymóg stałego połączenia z siecią dotyczy coraz większej liczby tytułów dostępnych na rynku - taki warunek stawiają m.in. najnowsze SimCity czy Diablo 3. Jak zauważa Quinton Watts z firmy ESET to zabezpieczenie skłania część graczy do dezaktywacji ochrony antywirusowej w obawie o ewentualne opóźnienia (tzw. lagi) lub w celu uniknięcia wyświetlania powiadomień generowanych przez program antywirusowy. Jak podkreśla ekspert, wszystkim tym problemom można zapobiec poprawnie konfigurując swój program antywirusowy i reguły zapory osobistej.

W niektórych programach, np. w ESET Smart Security, zaimplementowano nawet specjalny tryb gracza, który zmienia działanie programu zabezpieczającego w taki sposób, aby zwolnił on dodatkowe zasoby komputera i umożliwił swobodne cieszenie się ulubioną grą bez konieczności przerywania rozrywki komunikatami na temat aktualizacji.

Z badań zrealizowanych przez firmę ESET wśród 1000 brytyjskich graczy wynika, że aż 30% użytkowników zawsze wyłącza antywirusa przed rozpoczęciem rozgrywki w sieci. Taka niefrasobliwość nie zawsze kończy się dobrze. Ponad połowa graczy dezaktywujących program antywirusowy przyznała, że efektem wyłączenia aplikacji ochronnej była infekcja komputera, której usunięcie zajęło więcej niż dwa dni.

Za: chip.pl