Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 nie uruchamia się w laptopie Acer - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Windows 7 nie uruchamia się w laptopie Acer (/windows-7-nie-uruchamia-sie-w-laptopie-acer-32547-t)



Windows 7 nie uruchamia się w laptopie Acer - Backdraft - 18.04.2013 01:54

Witam.
Mam dość nietypowy jak dla mnie problem z nootbookiem mojego brata. Od trzech dni z nim walczę, wójka google przeczytałem od A-Z i pomimo tego że próbowałem wszystkiego łącznie z bootrec, notbook nie działa. Od początku:

Dostałem go z problemami z włączeniem się, albo wyskakiwał komunikat że nie ma urządzenia bootowalnego albo wyświetlał się panel awarii Windows 7 i w trzech punktach podane było żeby wsadzić dysk, włączyć naprawianie itd. Próbowałem nie dało się. Zmianiłem kontrolera na ahci, zrobiłem nakładkę Windowsa i ruszyło. Następnie żeby posprzątać, sformatowałem dysk.System sie podniósł, zaczałem instalować sterowniki i po zainstalowaniu strownika od SATA system już nie wstał.

Po kolejnym formacie miałem spore problemy z uruchomieniem systemu, w końcu jak sie uruchomił pierwsze co mu zainstalowałem to aktualizacje biosa. Po restarcie system próbował sie włączyć ale wyskakiwał błękitny deathscreen i restartował sie na nowo. Sformatowałem go więc po raz kolejny i od tej pory system uruchomił się tylko raz.

Aktualnie podczas prób uruchomienia z kontrolerem AHCI komputer widzi podczas bootowania tylko napęd optyczny. Podczas uruchamiania z kontrolerem IDE widzi napęd optyczny i dysk twardy ale nie chce ruszyć z ani jednego. Bootowanie napędu optycznego daje tyle że przez chwile miga na nim dioda a na ekranie nic sie nie pojawia, a bootowanie dysku twardego daje też chwilowe miganie kontrolki od dysku i znak podkreślnika w lewym górnym rogu.

Nootbook ACER aspire 5732ZG z dyskiem toshiby. Windows 7 64.

Pozdrawiam