Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Prawidłowo podłączony dysk nie działa, dlaczego? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Prawidłowo podłączony dysk nie działa, dlaczego? (/prawidlowo-podlaczony-dysk-nie-dziala-dlaczego-32497-t)



Prawidłowo podłączony dysk nie działa, dlaczego? - Calmin - 15.04.2013 20:26

Witam,

postanowiłem napisać tutaj o tym ponieważ jestem przekonany że problem tkwi w systemie operacyjnym.

Mam zewnętrzny dysk twardy, podłączyłem go do notebooka, został prawidłowo wykryty - jednak w "komputerze" go nie widać. Dlaczego?

Wcześniej na tym notebooku działał poprawnie.
Sprawdziłem na innym kompie działa normalnie.
USB w notebooku jest sprawne - podłączałem mysz i pendrive'a i działają bez zarzutu.
W Panelu Sterowania w sprzęcie wyświetla się, a we właściwościach jest napisane że "to urządzenie działa poprawnie".

Dlaczego więc nie widzę go w "komputerze"?

ps. używam Windows 7 Starter (bo moim zdaniem ma to zasadnicze znaczenie, gdyż na drugim komputerze ze zwykłym Windows 7 dysk działa poprawnie).


RE: Prawidłowo podłączony dysk nie działa, dlaczego? - thermalfake - 15.04.2013 22:01

Proszę pokazać czytelny zrzut ekranowy z Zarządzania dyskami -> diskmgmt.msc (wklepać do okna wyszukiwania nad start).
Włączyć dysk, odinstalować urządzenie w managerze urządzeń, włączyć ponownie i niech sobie jeszcze raz rozpozna.


RE: Prawidłowo podłączony dysk nie działa, dlaczego? - Calmin - 15.04.2013 23:06

Dziękuję za wskazanie mi opcji diskmgmt.msc. Okazało się że wystarczyło:
wejść w diskmgmt.msc, kliknąć na odpowiedni wolumen, kliknąć prawym przyciskiem myszy nań, wybrać opcję "Zmień literę dysku i ścieżki", przypisać dysk do jakiejś litery np. "E" i gotowe. Cwaniak


Prawidłowo podłączony dysk nie działa, dlaczego? (rozwiązany) - peciaq - 19.04.2013 19:54

Wątek rozwiązany.