Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Bootowalny pendrive z Windows XP HE - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Bootowalny pendrive z Windows XP HE (/bootowalny-pendrive-z-windows-xp-he-32382-t)



Bootowalny pendrive z Windows XP HE - QooCis - 10.04.2013 07:06

Witam, mam następującą sprawę, chciałbym sformatować netbook MSi u100, który nie posiada CD-ROM a mam oryginalną płytkę z Windows XP więc chciałbym zgrać tegoż Windowsa na pendrive (4GB). Użyłem programu z poziomu Windows 7 (DiskPart) lecz po przygotowaniu takiego pendrive netbook podczas rozruchu z niego nakazuje wyjęcie wszystkich urządzeń podpiętych do komputera i zrestartowanie go więc nie mam nawet opcji instalacji. Użyłem też programu UltraISO i program ten przygotował bootowalnego pendrive ale tu też wyskakuje problem-plik txtsetup.sif jest uszkodzony lub nie ma go stan 18. Po uporaniu się z tym (skopiowanie całej zawartości folderu i386 do nowo stworzonego katalogu $win_nt$.~bt) instalacja ruszyła lecz komputer nie wiem czemu nakazuje włożyć płytę z Windowsem, mimo, że instalacja przecież ruszyła z pendrive. Na dodatek nie ma opcji przejścia dalej a jedynie restart komputera. Jeżeli ktoś kiedyś instalował Windows XP z pendrive na netbooku lub wie jak to zrobić, prosiłbym o pomoc bo wczoraj spędziłem nad tym dobrych kilka godzin bez rezultatu (mimo, że miałem już styczność z bootowaniem z pendrive ponieważ tworzyłem takie pendrive'y z Ubuntu i wszystko ładnie działało). Przejrzałem także kilka poradników jak to zrobić (DiskpPart, UltraISO, WinToFlash-ten to niby stworzył pendrive ale po włączeniu komputera widać tylko czarny pulpit z białą migającą pauzą w lewym górnym rogu ekranu także też nie działa). Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

EDIT:
Najprostsze rozwiązania przychodzą najtrudniej do głowy. Na komputerach z preinstalowanym systemem prawie zawsze tworzona jest partycja Recovery. Klawisz F3 przy starcie systemu prowadzi do kreatora MSi, który formatuje dysk, na którym zainstalowany jest system i później sam stawia go na nowo, wystarczy później tylko ustawić dane (kraj, język, nazwa kompa itp.). Kreator nie rusza nam natomiast innych partycji, jedynie C (ta z windą) więc nasze pliki (zdjęcia itp. zostają na swoim miejscu). Temat rozwiązany, może komuś się przyda ta informacja. Pozdrawiam.