Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wydłużony start systemu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Wydłużony start systemu (/wydluzony-start-systemu-32307-t)



Wydłużony start systemu - chudek - 06.04.2013 12:18

Witam szukałem już dość długo rozwiązania problemu ale nic nie pomogło..

Otóż dzieje się tak, że jak włączam komputer system się ładnie szybko ładuje okolo 80 sec jak ostatnio sprawdzalem, dopóki nie załaduje się pulpit.. Ten pokazuje się dość szybko jednak czas kiedy system polączy sie z wifi (laptop) i załaduje antywirusa to jest kolejne 15-20 sekund po tym czasie wszystkie ikonki na pulpicie się odświeżają i wtedy dopiero system jest gotowy do pracy.

Próbowałem w msconfig wyłaczyc aplikacje które sie ładują wraz z systemem jednak tych które ja zainstalowałem jest zaletwie kilka miedzy in AVG,itunes, adobe reader, apple push, i java.. reszta to pliki systemowe touchapada realtek itp ale ich tez nie jest dużo..

Sprawdzałem w dzienniku Windowsa i takie o to coś mi się pokazało:
[Obrazek: beztytuu2222n.jpg]

Czyściłem rejestr ccleanerem też nic nie pomogło... strasznie robi się to irytujące ponieważ laptop jest prawie nowy (3tyg) z postawionym nowym system Windows 7 ultimate x64 (nie preinstalowany) i takie kwiatki wychodzą


RE: Wydłużony start systemu - thermalfake - 06.04.2013 15:26

Dwie minuty na rozruch (80s do wygenerowania pulpitu a potem jeszcze 40s na resztę) to bardzo sporo. Skoro znalazłeś sobie na forum gdzie znajdują się czasy rozruchów to poszukaj także jak wykonać logi plików etl (xbootmgr) do analizy.
A teraz jeszcze się przyznaj - system legal czy lewy ?


RE: Wydłużony start systemu - chudek - 06.04.2013 19:40

Cytat:- ściągasz Windows Performance Analysis Tools wg instrukcji
http://www.msfn.org/board/topic/146919-i...tools-kit/
- po instalacji i restarcie wpisujesz w wierszu poleceń z uprawnieniami admina taką komendę która zacznie po ponownym uruchomieniu zapisywać całą sekwencję ładowania
xbootmgr -trace boot -traceFlags BASE+CSWITCH+DRIVERS+POWER -resultPath C:\TEMP
- po załadowaniu wpisujesz kolejną, która zapisze w pliku xml podsumowanie tego procesu, najpierw jednak trzeba przejść do katalogu w którym są logi i z niego wywołać polecenie
xperf /tti -i boot_BASE+CSWITCH+DRIVERS+POWER_1.etl -o summary_boot.xml -a boot
- plik ten jak i cała zwartość katalogu c:\temp (w szczególności *.etl) może być użyta do analizy przez kogoś na forum - uwaga spore rozmiary.

Robie tak jak tutaj napisales jednak każda próba wykonania pierwszego polecania kończy się sypaniem systemu i bluescreenem podczas uruchamiania i koniecznie jest go przywrócenie z kopii zapasowej...

Niestety aktualnie system nie jest oryg,


RE: Wydłużony start systemu - thermalfake - 06.04.2013 19:51

Połasiłeś się na laptopa bez legalnego systemu więc to się teraz mści przy piracie nie wiadomo do końca jak zmodyfikowanym.
Zasady tego forum są jasno zapisane w regulaminie.