Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak sformatować komputer i poprawnie zainstalować Windows7? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Jak sformatować komputer i poprawnie zainstalować Windows7? (/jak-sformatowac-komputer-i-poprawnie-zainstalowac-windows7-32306-t)



Jak sformatować komputer i poprawnie zainstalować Windows7? - kakaszi - 06.04.2013 12:03

Chciałbym się dowiedzieć jak mógłbym poprawnie sformatować swój komputer. Aktualnie jest on bardzo zaśmiecony przez różnego rodzaje programy i gry i chcę go wyczyścić ze wszystkiego oraz na nowo zainstalować Windowsa7 tak abym miał podział na dyski C(tylko na system operacyjny), D, E. Kompletnie się na tym nie znam i byłbym bardzo wdzięczny gdyby znalazł się ktoś, kto w miarę zrozumiał sposób mi to opisał.
Z góry dziękuję.


RE: Jak sformatować komputer i poprawnie zainstalować Windows7? - thermalfake - 06.04.2013 16:04

Pierwszy lepszy obrazkowy tutorial dotyczący instalacji Win 7 wszystko wyjaśnia.
W momencie wyboru dysku i partycji do instalacji ciut niżej jest opcja Zaawansowane. Trzeba w to kliknąć i jeśli:
- układ partycji ma zostać jaki jest to tylko przeformatować
- układ partycji ma się zmienić to pousuwać wszystkie i każdą przeformatować

Trochę to inaczej wygląda w przypadku systemu fabrycznie preinstalowanego (najczęściej bez płyty - laptopy ale pc markowe także). Tam aplikacja do przywracania w zależności co wybierzemy:
- przywraca system na świeżo tylko do pierwszej systemowej partycji a reszty nie tyka
- przywraca fabryczny układ partycji wraz z systemem np po połowie C i puste D albo tylko jedna duża partycja systemowa Zacieszacz


RE: Jak sformatować komputer i poprawnie zainstalować Windows7? - kakaszi - 06.04.2013 18:24

A jak mam się zabrać do tego formatowania?? Gdzie wejść, co kliknąć? Tak jak już pisałem nie mam o tym bladego pojęcia. Wcześniej czytałem, że na początku powinienem dostać się do biosu, ale nie wiem jak to zrobić, a następnie włożyć płytkę z systemem i tu nie wiem czy chodziło o płytę z Windowsem7 czy o coś innego.


RE: Jak sformatować komputer i poprawnie zainstalować Windows7? - thermalfake - 06.04.2013 19:46

Cytat:A jak mam się zabrać do tego formatowania?? Gdzie wejść, co kliknąć?

Już napisałem ale skoro robisz to pierwszy raz wypada przejrzeć dowolny poradnik na temat instalacji. Są obrazki z opisem kolejnych etapów.
Proszę bardzo, jako że tu na forum nie widziałem instrukcji w j polskim to

http://tnij.net/OL3E

Cytat:a następnie włożyć płytkę z systemem i tu nie wiem czy chodziło o płytę z Windowsem7 czy o coś innego

Tak . Płytka z systemem to przecież płyta z Win 7.