Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
W koszu Mój komputer nie reaguje na podłączony do niego internet - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: W koszu Mój komputer nie reaguje na podłączony do niego internet (/moj-komputer-nie-reaguje-na-podlaczony-do-niego-internet-32131-t)



Mój komputer nie reaguje na podłączony do niego internet - Jovi2013 - 29.03.2013 13:35

Witam.
podłączam kabel (główny) bo mam switcha a mój komputer go nie odczytuję
ale z 2 komputera (laptopa) z pociągniętym kablem od switcha normalnie jest internet.
wie ktoś może dlaczego ?
jak to naprawić i czy jak zadzwonie po dostawcę internetu bo mam zamiar kupić router do komputera i po podłączeniu go to czy ten problem zniknie ?
pomocy!?


RE: Mój komputer nie reaguje na podłączony do niego internet - thermalfake - 29.03.2013 22:02

Podstawowe informacje
- kto jest dostawcą tzw ISP
- jakie aktywne urządzenia sieciowe masz u siebie w lokalu - napisać modele bo często ludzie mylą nazwy urządzeń (znam to z autopsji)
- wynik polecenia ipconfig/all w laptopie i komputerze stacjonarnym.

Najprawdopodobniejsze scenariusze
- nie zainstalowany sterownik karty sieciowej LAN
- blokada po adresie mac karty lan do sieci
- infekcje w systemie

Cytat:jak zadzwonie po dostawcę internetu bo mam zamiar kupić router do komputera i po podłączeniu go to czy ten problem zniknie ?

Na to nikt nie odpowie na odległość. Ja nie wiem po pierwsze czy dostawca pozwala na rozdzielenie sygnału w lokalu (są tacy co żądają dodatkowej opłaty). Nie mam pojęcia co stoi na linii abonenckiej w lokalu klienta (jakie urządzenia)
Ewentualnie jaki router kupić ADSL czy DSL z funkcją klonowania adresu mac (kabel RJ45 przychodzi z gniazdka lub masz modem kablowy) też nie wiem bo nie znam jak napisałem warunków jak to jest teraz podłączone. Sam router za switchem jeśli tak faktycznie jest to idiotyczny pomysł.
Jak nie masz o tym zielonego pojęcia zadzwoń po jakiegoś serwisanta to bez problemu zrobi co trzeba.


RE: Mój komputer nie reaguje na podłączony do niego internet - Jovi2013 - 08.04.2014 19:31

Wykonałem format,działa poprawnie
dziękuje i temat do zamknięcia