Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
System się nie uruchamia - Startuprepairoffline - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: System się nie uruchamia - Startuprepairoffline (/system-sie-nie-uruchamia-startuprepairoffline-32127-t)



System się nie uruchamia - Startuprepairoffline - Anehteth - 29.03.2013 10:11

Witam, mam problem, ale zacznę od początku bo mam kilka pytań..
Z mojego komputera korzystają z reguły 2 osoby, ja jako administrator, zmieniłam hasło administratora aby użytkownik nie mógł w nic grać Uśmiechnięty. Po złości użytkownik straszył formatem itd... na koniec ustawił mi hasło, w biosie abym w ogóle nie uruchomiła komputera.. Kiedyś w moim starym kompie wystarczyło wyjąć baterie i hasło się resetowało, więc zrobiłam to samo, pomogło ale tylko z hasłem. Później windows się załączał, wyskoczyło okienko naprawy i nie naprawił, cały czas pokazuje mi błąd "Startuprepairoffline" (reszty danych nie posiadam aktualnie). Jak na razie przetestowałam kilka rzeczy w celu uruchomienia komputera:
- optymalizacja biosu,
- z trybu awaryjnego nie poszło
- ostatnia znana dobra konfiguracja, też nie poszło
- z płytki, też nie
- funkcja przywracania systemu też nie pomogła
Gdy próbowałam, naprawić z płytki pokazało mi, że nie może naprawić bo jest niezgodne z wersją systemu, a to dziwne bo przecież z niej był instalowany windows /oryginał/ .

> Macie jakiś pomysł, aby uruchomić system?
> Czy z można usunąć pliki systemowe, lub zrobić formata systemu z poziomu użytkownika bez podania hasła administratora? / czy cokolwiek można usunąć Uśmiechnięty/
> Jeśli nic nie pomoże i będę zmuszona zainstalować ponownie Windowsa, czy pliki które mam aktualnie na pulpicie znikną bezpowrotnie czy pojawi się jakiś folder?

Była bym wdzięczna za pomoc,


RE: System się nie uruchamia - Startuprepairoffline - thermalfake - 31.03.2013 12:28

Jak zrobisz czystą instalację to wszystko z partycji systemowej pójdzie się paść.
Pobierz pakiet hirens'a, odpal minixp, poprzerzucaj dane na drugą wolną partycję i przeinstaluj system.