Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Asus zawiesza się - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Asus zawiesza się (/asus-zawiesza-sie-32099-t)



Asus zawiesza się - przemek1122 - 28.03.2013 15:16

Witam.
Mam problem z moim Asusem K70ID. Otóż ostatnio komputer zaczął się zawieszać. Wygląda to tak, że laptop przestaje reagować. Mysz nie działa. Dysk tak jakby przestawał pracować (nie mruga kontrolka). Pracuje tylko wentylator. LCD wyświetla cały czas to, co wyświetlał tuż przed zawieszeniem się Nic się nie da zrobić tylko zresetować. Zawieszanie występuje najczęściej zaraz po uruchomieniu systemu (widoczny pulpit), ale czasami także podczas przeglądania internetu czy grania. Przeprowadziłem test dysku twardego programem CrystalDiskInfo. Określił on status na dobry (screena dołączę do postu).

Specyfikacja:
Procesor: Intel Pentium Dual Core T4400 (2x2.2 GHz)
RAM: 4GB
Dysk: 250GB
Karta graficzna: nVidia GEFORCE GT 320M 1GB
System operacyjny: Windows 7 Home Premium 64 bit (oczywiście oryginalny)

Notebook ma 2,5 roku.

I screen z CrystalDiskInfo
[Obrazek: 3352e07e116d0b12.jpg]

W czym może być problem?
Z góry dziękuję...


RE: Asus zawiesza się - thermalfake - 28.03.2013 18:24

Dla pamięci RAM - memtest96 na kilka godzin.
CrystalDiskInfo nie robi całościowo diagnostyki - sprawdza SMART a to za mało. Na płytkach narzędziowych z systemami livecd poszukaj HD Tune i zrób test odczytu - pokaż wykres.
Obligatoryjnie system do przywrócenia. Po zainstalowaniu poprawek wykonaj punkt przywracania do dalszych prac nad odnalezieniem przyczyny - o ile to nie system.


RE: Asus zawiesza się - przemek1122 - 28.03.2013 21:22

Wykres z HD Tune wygląda następująco:
[Obrazek: 2e08ede913d6977f.jpg]

Mam nadzieję, że o to chodziło.
Przy okazji zrobiłem Error Scan - brak błędów
Niestety nie znam się na memtest96 :-/
Jutro chyba zabiorę się za format.