Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Partycje - klasyfikacja, podział - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Partycje - klasyfikacja, podział (/partycje-klasyfikacja-podzial-31862-t)



Partycje - klasyfikacja, podział - manollo - 20.03.2013 23:27

Witam,
na forum było wiele podobnych tematów, próbowałem rozwiązań zaczerpniętych z podobnych sytuacji ale nie pomogło.
Problem polega na tym, że nie mogę utworzyć nowej partycji z przestrzeni nieprzypisanej. Podobny komunikat wyskakuje w PWHE (załącznik nr 2) jak i narzędziu systemowym. Wiem, że mogę utworzyć 4 partycje podstawowe, natomiast w moim przypadku próbę stworzenia kolejnej system/program odrzuca mi przy posiadaniu 3. Dodam tylko, że przy włożeniu do napędu lub portu USB nośnika staje się on partycją podstawową. Kolejna rzecz - partycja podstawowa 29GB (recover? - zawartość w zał.3) jest w FAT32. Czy mogę ją bezpiecznie usunąć/sformatować? czy mogę usunąć partycję "lenovo_part"? Proszę o pomoc w ogarnięciu bałaganu, dodam tylko że laptop jest czysty, świeżo po zakupie i instalacji systemu.
Załącznik 1
[attachment=5194]
Załącznik 2
[attachment=5195]
Załącznik 3
[attachment=5196]


RE: Partycje - klasyfikacja, podział - thermalfake - 21.03.2013 23:16

Nośnik recovery jest już zrobiony czy robisz tak samo jak inni - zaczynasz od rozwałki partycji bez zabezpieczenia się ?
Najpierw trzeba usunąć dysk logiczny D. Potem partycję C przesunąć zaraz po 30gb FAT32 i to samo zrobić z ostatnią Lenovo. To co zostało na nieprzydzielonym utworzy się (nie samo automatycznie) jako partycja rozszerzona gdzie możesz dodawać dyski logiczne (w pwhe jako logical). Tu właśnie problemem była na przeszkodzie partycja C rozdzielająca gdzie po niej nie dało się już utworzyć dysku logicznego - partycja rozszerzona z dyskami logicznymi musi być w całości od sektora do sektora, nie może być w kawałkach.

[Obrazek: partfg.jpg]