Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
IKONA POKAZUJE, ŻE INTERNET JEST - JEDNAK GO NIE MA ...PROSZE O POMOC - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: IKONA POKAZUJE, ŻE INTERNET JEST - JEDNAK GO NIE MA ...PROSZE O POMOC (/ikona-pokazuje-ze-internet-jest-jednak-go-nie-ma-prosze-o-pomoc-31568-t)



IKONA POKAZUJE, ŻE INTERNET JEST - JEDNAK GO NIE MA ...PROSZE O POMOC - QQmiss - 09.03.2013 20:44

Witam,
A wiec jeszcze kilkanaście minut temu internet działał bez zarzutu wszytsko działo typu skype, gg itp.
Jednak po kilkunastu minutach bycia w sklepie przeszłam i widze ze ikona internetu pokazuje dostepność , jednak gdy probuje wejść na strone jakąś nie moge wejść, bo nie ma połączenia. A co do skype lub gg wchodzic wchodzi ale nie może połączyc .. ;( proszę o pomoc , bo potrzebuje internetu a nie wiem co sie stalo...

NIkt nie pomorze ? ;/

pomoże *


RE: IKONA POKAZUJE, ŻE INTERNET JEST - JEDNAK GO NIE MA ...PROSZE O POMOC - thermalfake - 09.03.2013 21:26

Z tego co napisano uważam, że nie działają DNS'y.
DNS to usługa który tłumaczy dany adres internetowy na adres IP maszyny z którą ma nawiązać połączenie.
Nie napisano w jaki sposób zainteresowany korzysta z internetu i przy pomocy jakich urządzeń. Pierwsze próby naprawy zaczyna się od wyłączenia i włączenia routera/modemu/punktu dostępowego aby zrobił soft reset. Potem można próbować wyłączyć i włączyć połączenie lokalne/bezprzewodowe.

Proszę wpisać i wkleić wyniki poleceń
ipconfig/all
tracert onet.pl


RE: IKONA POKAZUJE, ŻE INTERNET JEST - JEDNAK GO NIE MA ...PROSZE O POMOC - QQmiss - 09.03.2013 21:33

(09.03.2013 21:26)thermalfake napisał(a):  Z tego co napisano uważam, że nie działają DNS'y.
DNS to usługa który tłumaczy dany adres internetowy na adres IP maszyny z którą ma nawiązać połączenie.
Nie napisano w jaki sposób zainteresowany korzysta z internetu i przy pomocy jakich urządzeń. Pierwsze próby naprawy zaczyna się od wyłączenia i włączenia routera/modemu/punktu dostępowego aby zrobił soft reset. Potem można próbować wyłączyć i włączyć połączenie lokalne/bezprzewodowe.

Proszę wpisać i wkleić wyniki poleceń
ipconfig/all
tracert onet.pl

wyłaczałam i właczałam modem odłaczalam i przylaczalam kabel od internetu, jednak to na nic


RE: IKONA POKAZUJE, ŻE INTERNET JEST - JEDNAK GO NIE MA ...PROSZE O POMOC - thermalfake - 09.03.2013 22:47

Są pewne reguły korzystania z forum.
- brak sensownie nazwanego tematu i do tego z caps lockiem;
- cytujesz bez potrzeby całe wiadomości, nie używaj guzika odpisz jeśli nie masz zamiaru odpisywać na fragmenty;
- nie raczyłaś wkleić wyników komend o które poproszono;
- zero informacji o sposobie dostępu internetu (dostawca, model urządzenia dostępowego);
- brak szerszego opisu co się dzieje w centrum sieci i udostępniania, zrzutów ekranowych;
- zdania piszemy poprawną interpunkcją z zastosowaniem polskich znaków diakrytycznych.

Więc popraw i uzupełnij to co co Cię poproszono bo inaczej mod pośle do kosza.