Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
"Sieć niezidentyfikowana:Brak dostępu do sieci" - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: "Sieć niezidentyfikowana:Brak dostępu do sieci" (/siec-niezidentyfikowana-brak-dostepu-do-sieci-31442-t)



"Sieć niezidentyfikowana:Brak dostępu do sieci" - EleSens - 06.03.2013 03:52

Witam.
Mam pewien problem z którym nie mogę sobie poradzić.
A mianowicie:
W dniu dzisiejszym nagle przestał mi działać internet i status mojej sieci zmienił się na "niezidentyfikowaną"
Nic nie grzebałem w ustawieniach tylko przeglądałem serwis YouTube, więc raczej nic nie ściągnąłem przypadkiem.
Komputer mam czysty chroniony Avastem i codziennie czyszczony ccleanerem i tuneUp Utilities.
Nie działa połączenie Wi-Fi i Ethernet.
Usunąłem już wirtualne karty microsoft, wyczyściłem rejestr ([HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ Tcpip \ Parameters \ Interfaces]) wpisywałem w cmd komendy ipconfig renew i flushdns wpisywałem też dwie komendy netsh wygoglowane gdzieś, przeinstalowałem sterowniki karty sieciowej i niestety nic nie dało.
Dodam że jak podłącze do lapka adapter wifi to net śmiga pięknie więc zapewne jest coś nie tak z kartą sieciową wbudowaną, podejrzewam że nie jest fizycznie uszkodzona bo win ją odnajduje i nie znajduje z nią problemów.
Dodam że wpisywałem konfiguracje ipv4 na sztywno (przepisywałem tą którą używa adapter wi-fi).
Jakieś pomysły? Nie chciałbym robić formatu jeszcze.

Jeśli chodzi o konfigurację komputera to za pewne nie jest potrzebna ale żeby wszystko było tak jak trzeba to:
Packard Bell EN TK 85
Intel IC i3-380m
Grafika Intel HD graphics
karta sieciowa Atheros AR5B97(wireless adapter) oraz Broadcom NetLink ™ Gigabit Ethernet oraz Atheros 11G USB Wireless Network Adapter (który działa)
Windows 7 HP SP1 64bit (oryginał ofc)

Dołączę jeszcze ipconfig /all
[Obrazek: 33utsvs.jpg]
[Obrazek: 21ah6k9.jpg]

Bardzo proszę o pomoc.


RE: "Sieć niezidentyfikowana:Brak dostępu do sieci" - thermalfake - 06.03.2013 23:17

Na razie zostawmy tylko kabel. WLAN wyłącz, wyjmij dongle usb.
Zobacz jak się zachowuje na ustawieniach z DHCP oraz statycznym IP, co się dzieje jak zaczniesz pingować bramkę lub śledzić trasę poleceniem tracert
ping 192.x.x.x
tracert wp.pl

Na myśl mi przychodzi zresetowanie zapory systemowej
netsh advfirewall reset