Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Mikroskopijne ikony w tray'u - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Mikroskopijne ikony w tray'u (/mikroskopijne-ikony-w-tray-u-31437-t)



Mikroskopijne ikony w tray'u - makar42 - 05.03.2013 17:12

Niedawno przesiadłem się z XP na WIN7 i choć generalnie nie narzekam na sprawność mojego wzroku, to jednak z trudem rozpoznaję niektóre ikony pojawiające się w tray'u. Dotyczy to np. ikony poczty - pojawiająca się na tle mikroskopijnej niebieskiej koperty inna, niewiele większa pomarańczowa, mało skutecznie informuje o pojawieniu się nowej wiadomości..
Mam pytanie, czy można w jakiś sposób powiększyć te ikony do rozmiaru tych w pasku zadań ?


RE: Mikroskopijne ikony w tray'u - LadyInBlue - 05.03.2013 18:41

Wchodzisz w Panel sterowania -> Wygląd i personalizacja -> Ekran i tam masz opcję Zwiększ czytelność zawartości ekranu.


RE: Mikroskopijne ikony w tray'u - makar42 - 05.03.2013 20:39

(05.03.2013 18:41)LadyInBlue napisał(a):  Wchodzisz w Panel sterowania -> Wygląd i personalizacja -> Ekran i tam masz opcję Zwiększ czytelność zawartości ekranu.
Taki tryb podpowiedział mi już wcześniej mój kolega, ale po próbach zrezygnowałem, bo powiększeniu ulegają proporcjonalnie wszystkie elementy ekranu. A nie o to chodzi, bo pozostałe ikony pulpitu i paska zadań są ok. Skoro samych ikon tray'u nie da się powiększyć, to widocznie taka już ich uroda (stworzona przez programistów MS). A szkoda ...