Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Reinstalacja bardzo starego Windowsa bez żadnych kopii. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Reinstalacja bardzo starego Windowsa bez żadnych kopii. (/reinstalacja-bardzo-starego-windowsa-bez-zadnych-kopii-31402-t)



Reinstalacja bardzo starego Windowsa bez żadnych kopii. - testerka - 04.03.2013 17:57

Witam,
Kilka lat temu zakupiłam laptop Acer Aspier 7738 razem z zainstalowanym windowsem 7.

Podczas pierwszego odpalania komputera - zaczela sie instalacja podczas której - blado sobie przypominam - windows informowal mnie o koniecznosci wykonania jakiegos pliku zapasowego lub kopii systemu (?) .

Niestety tego NIE wykonałam....

i tu zaczyna sie problem.
W internecie, i na tym forum, widze ze ludzie posiadaja jakas partycje na ktorej jest instalacyjna wersja Windowsa, ktora moga sobie odpalic (czasem maja jakies e-recovery od acera) na moim jednak systemie NIC takiego nie ma Smutny((
Nie mam tez niczego wypalonego na plytkach.

A windows jest legalny, bo mam do niego na laptopie klucz!

Co zrobic? Chce calkiem wyczyscic moj windows, nadpisac nowy = bo obecny jest zasmiecony tysiacem roznych niepotrzenych programow i resztek programow, rejestr az ocieka od pozostalosci po starych programach...

Prosze goraco o pomoc!
Jak mam wyczyscic moj komputer i od zera postawic system??

(Moge miec nawet zainstalowane przez acera te wszystkie niepotrzebne programy, ktore on na sile instaluje, nie wazne, niech juz bedzie, ale chce miec system od nowa!)

pozdrawiam
T.


RE: Reinstalacja bardzo starego Windowsa bez żadnych kopii - thermalfake - 04.03.2013 18:14

Na forum wrzucałem nie raz materiał filmowy jak przeprowadzić czynność przywracania.
Partycja recovery w Acerze jest ukryta.
Gdyby się nie udało przywrócić fabrycznej kopii to bierzesz zwykłego oem'a z tą samą wersją i instalujesz na kluczu z COA z pod laptopa - numer jest inny niż ten użyty do aktywacji zbiorczej lokalnie na komputerze. Sterowniki i oprogramowanie trzeba sobie dociągnąć.


RE: Reinstalacja bardzo starego Windowsa bez żadnych kopii - testerka - 04.03.2013 18:18

(04.03.2013 18:14)thermalfake napisał(a):  Na forum wrzucałem nie raz materiał filmowy jak przeprowadzić czynność przywracania.
Partycja recovery w Acerze jest ukryta.
Gdyby się nie udało przywrócić fabrycznej kopii to bierzesz zwykłego oem'a z tą samą wersją i instalujesz na kluczu z COA z pod laptopa - numer jest inny niż ten użyty do aktywacji zbiorczej lokalnie na komputerze. Sterowniki i oprogramowanie trzeba sobie dociągnąć.

A jak doszukac sie do tej partycji? Lub jak ja odpalic z poziomu okna komend czy zwyczajnie gdzies w panelu sterowania jest?

Przeglądam właśnie listę twoich postów, w poszukiwaniu tego materiału filmowego, na razie nie znalazłam, ale bede jeszcze szukała dzis wieczorem.
Czy jesli ten numer jest inny to bedzie jakis problem?


RE: Reinstalacja bardzo starego Windowsa bez żadnych kopii - thermalfake - 04.03.2013 21:37

Jak nie było kombinacji z partycjami to w taki sposób

http://www.youtube.com/watch?v=pmVT0Z9r6_Q

Póki system działa jest szansa na wykonanie nośników recovery.

Cytat:A jak doszukac sie do tej partycji? Lub jak ja odpalic z poziomu okna komend czy zwyczajnie gdzies w panelu sterowania jest?

Zarządzanie dyskami, tam będzie widoczna - diskmgmt.msc

Cytat:Czy jesli ten numer jest inny to bedzie jakis problem?

Fabrycznie system aktywowany jest przy pomocy klucza aktywacji zbiorczej SLP. Top co jest na naklejce różni się od klucza już aktywowanego. Naklejka jest dowodem legalności oprogramowania i czymś w rodzaju wyjścia awaryjnego gdyby fabryczne recovery utraciło się bezpowrotnie (oczywiście producent może nieodpłatnie/odpłatnie taki nośnik dostarczyć).


RE: Reinstalacja bardzo starego Windowsa bez żadnych kopii - testerka - 07.03.2013 11:18

Wielkie dzieki, wszystko zadzialalo perfekcyjnie!!


Reinstalacja bardzo starego Windowsa bez żadnych kopii (rozwiązany) - Zguba25 - 07.03.2013 22:15

Wątek rozwiązany.