Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Czarny ekran podczas uruchamiana systemu. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Czarny ekran podczas uruchamiana systemu. (/czarny-ekran-podczas-uruchamiana-systemu-31185-t)



Czarny ekran podczas uruchamiana systemu. - maciejek - 23.02.2013 21:15

Witam ,chciałem prosić o pomoc w sprawie czarnego ekranu , w czasie uruchamiania systemu w chwili kiedy powinien pojawić się pulpit pojawia się czarny ekran z kursorem , trwa to około 2-3 minuty po czym pulpit normalnie wskakuje, system jest oryginalny ,pod kątem wirusów i innych błędów sprawdzony, przejrzałem sporo tematów z podobnym problemie ale w żadnym nie znalazłem konkretnego rozwiązania, proszę o pomoc.


RE: czarny ekran podczas uruchamiana systemu - najphil - 24.02.2013 01:50

Przyczyn może być wiele. Trzy najczęstsze (przynajmniej według różnych forów) to program amd dual core optimizer (o ile masz procesor firmy AMD). Ściągnij najnowszą wersję tego programu i przeinstaluj.

Druga przyczyna, to jakiś problem z plikami startującymi razem z systemem:

Odpal kompa w trybie awaryjnym. (trzymając przy starcie klawisz F8)
Następnie kliknij start i tam gdzie masz "wyszukaj plik" wklep cmd i odpal
Pojawi się okienko do wpisywania komand i tam wpisz:

msconfig

Przejdź do zakładki "Uruchamianie" i od kliknij wszystkie programy tam zaznaczone.
Zrestartuj kompa normalnie. Jeśli problem zniknie, metodą prób i błędów spróbuj sprecyzować, który konkretnie program za to odpowiada zaznaczając i odpalając system z kolejnymi plikami z tamtej listy.

Trzecia możliwa przyczyna, to jakieś brakujące lub uszkodzone pliki systemowe.

Włóż płytę z windowsem i odpal kompa w trybie awaryjnym. (trzymając przy starcie klawisz F8)
Następnie kliknij start i tam gdzie masz "wyszukaj plik" wklep cmd i odpal
Pojawi się okienko do wpisywania komand i tam wpisz:

sfc /scannow (zwróć uwagę na spację w poleceniu - wciśnij enter)

Powinno to przywrócić/zreperować wszystkie konieczne pliki

Podkreślam, że to rozwiązania znalezione i nie wiem, czy się okażą skuteczne.


RE: czarny ekran podczas uruchamiana systemu - maciejek - 24.02.2013 13:26

witam ponownie, metodą prób i błędów doszedłem do usługi która powoduje czarny ekran przy uruchamianiu systemu, jest to usługa Podstawowy aparat filtrowania, po wyłaczeniu usługi problem znika, nie wiem za co odpowiada owa usługa i czy można ją sobie wyłaczyć ,druga sprawa to taka że u okienku konfiguracyjnym uruchamiania usług i programów jest zatrzymanych kilka usług których nie moge uruchomić ...


Wygląda na to że problem zniknął, tzn. korzystałem z antywirusa microsoftowego Essentials , do tego zapora Comodo,jakiś czas temu zainstalowałem jeszcze Avg żeby sprawdzić czy aby napewno bład nie powoduje jakiś wirus,jak wcześniej pisałem dzisiaj odznaczyłem usługę ''podstawowy aparat filtrowania'', i po tym komputer uruchamiał się normalnie, dzisiaj postanowiłem odinstalować comodo i avg , po czym w opcjach z powrotem zaznaczyłem wspomnianą usługę która powodowała konflikt, teraz komputer z pełnym rozruchem uruchamia się normalnie, pozdrawiam , może to komuś pomoże .


czarny ekran podczas uruchamiana systemu (rozwiązany) - Zguba25 - 24.02.2013 15:28

Wątek rozwiązany.