Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Instalacja startera na 2 netbooku z cd-keyem z netbooka 1 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Instalacja startera na 2 netbooku z cd-keyem z netbooka 1 (/instalacja-startera-na-2-netbooku-z-cd-keyem-z-netbooka-1-31171-t)



Instalacja startera na 2 netbooku z cd-keyem z netbooka 1 - jarog - 23.02.2013 12:05

Jak w temacie. Moj acer aspire umarł i zastanawiam się nad kupnem innego, a na allegro jest chyba niezla oferta (chyba, ze nie to wyprowadzcie mnie z bledu) http://allegro.pl/acer-one-2x1-6-4gb-320gb-3600hd-hdmi-ao722-blu-i3029127135.html# . Problem tylko polega na tym, ze nie m a systemu i tu pytanie, czy moge np. pobrac na pendrive instalke startera na tego nowego netbooka i zarejestrowac go z klucza starego netbooka? czy klucze sa przypisywane pod konkretne kompy i nie da rady? Z gory dzieki za pomoc i mile widziane inne opcje netbooka jesli uwazacie ze ten acer to shit Cwaniak


RE: Instalacja startera na 2 netbooku z cd-keyem z netbooka 1 - dobrykamil - 23.02.2013 12:42

Post usunięty z powodu naruszenia regulaminu.


RE: Instalacja startera na 2 netbooku z cd-keyem z netbooka 1 - thermalfake - 23.02.2013 13:09

Licencje OEM - czy to będzie kupione w sklepie pudełeczko czy też preinstalowane (lokalnie aktywowane na kluczu SLP) przez producenta NIE są przenośne.
Wersja Win 7 starter jest tylko i wyłącznie systemem OEM-owym dodawanym do netbooków, niedostępna w oficjalnej dystrybucji jako nośnik do instalacji. Owszem można znaleźć ale to jest oprogramowanie nielegalne.

Cytat:Szukaj instalek np. z MSDN..wiadomo gdzie Smile Ja robie tak cały czas i nie mam z tym żadnego problemu.

To, że Ty tak robisz nie uprawnia tutaj na forum do podawania informacji jak łamać prawo. O ile nie jest beneficjentem MSDNAA/DreamSpark z uczelni więc mu tego robić nie wolno. Jego sprzęt umarł wraz systemem (traktowane jako jeden produkt) i z tego tytułu nie należy mi się system.


RE: Instalacja startera na 2 netbooku z cd-keyem z netbooka 1 - jarog - 23.02.2013 13:13

ajj no wlasnie tak myslalem, ze sie nie da, to nei wesolo Smutny. Ale jak uwazacie? warto kupic tego golego netbooka za te cene, czy szukac innego ale z systemem na dziendobry?


RE: Instalacja startera na 2 netbooku z cd-keyem z netbooka 1 - thermalfake - 23.02.2013 14:20

Pytanie do jakiej kwoty, czy w ogóle wyborem musi być netbook - obecnie coraz mniej modne bo jego rolę przejmuje tablet, prekursor asus ze swoim eepc się wycofuje z rynku. Nie lepiej dołożyć ciut więcej i kupić laptopa z większą matrycą, wydajniejszym procesorem i przede wszystkim z systemem (kupując osobno musiałbyś dorzucić niecałe 400zł).