Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z kopia zapasowa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem z kopia zapasowa (/problem-z-kopia-zapasowa-31007-t)



Problem z kopia zapasowa - adamowskiwot - 18.02.2013 17:14

Witajcie

Otoz od jakiegos czasu mam problem, z tymze nie wiem dokladnie z czym on jest zwiazany. Moze wiec opisze co i jak hehe:
1. Na lapku mam zainstalowanego Win 7 starter
2. Mam 2 partycje, w na drugiej czyli D (u mnie X jak na zalaczonym zdjeciu) mam instalke Windowsa
3. Na partycji D mam kilka folderow, w tym ten do tzw bzdetow, czyli fotki filmy itp (ten folder to rowniez X)
4. Partycja ma 116gb, po zaznaczeniu wszystkich folderow i plikow daje PPM i jak widzicie calosc ma lekko ponad 93gb. Jednak po wejsciu na Moj Komputer widze info, ze na D zostalo raptem ponad 1,5gb
5. Problem jest taki, ze wartosc wolnego miejsca systematycznie maleje, a przeciez niczego nowego na ta partycje nie wrzucalem
6. Zapewne jest tam recovery disc, ale co wrzuce na lapka to na drugi dzien usuwam, wiec wychodzi na 0
7. O co tu chodzi? Dlaczego ciagle mi maleje wolne miejsce na tej partycji? Moze mam cos usunac? Dalem odkryte wszystkie pliki i niczego ukrytego tam nie znalazlem. POMOCY

Zaraz zabraknie mi miejsca na tej partycji i nie wiem co dalej bedzie ehhhh :/

[Obrazek: problemtu.jpg]

Pozdrawiam i z gory dzieki za wszelka pomoc


RE: Dziwny problem - thermalfake - 18.02.2013 18:55

Pierwsza rzecz dla bezpieczeństwa wykonać sobie kopię nośnik przywracania (usb, dysk zewnętrzny, płyta). W Toshibach katalog HDDRecovery jest zupełnie odsłonięty i narażony na przypadkowe usunięcie.
Nie zobaczymy zbyt wiele bo masz wyłączone pokazywanie ukrytych plików/katalogów. Widać folder WindowsImageBackup gdzie system trzyma kopie zapasowe.


RE: Dziwny problem - adamowskiwot - 19.02.2013 11:38

Czesc

Jak juz napisalem w pierwszym poscie - odkrylem ukryte pliki i nic nie bylo
Spokojnie, HDDRecovery nigdy przypadkowo nie usune =]

No wlasnie ... czym rozni sie katalog HDDRecovery od WindowsImageBackup i folderu RACJA? Czy mozna ktorys z nich usunac? Pytania laika jakby co hehe

Nadal nie wiem dlaczego na D zostalo mi niecale 1,5gb

pozdrawiam