Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Znaczny spadek fps po kilku minutach grania - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Znaczny spadek fps po kilku minutach grania (/znaczny-spadek-fps-po-kilku-minutach-grania-30962-t)



Znaczny spadek fps po kilku minutach grania - Janne - 16.02.2013 11:47

Witam, po kilku minutach grania w jakąkolwiek grę, nie ważne czy jest wymagająca czy nie (zarówno Crysis2 i Fifa 13 jak i DSJ 4) zaczyna ją "przycinać", po zminimalizowaniu i maksymalizowaniu działa znów płynnie przez około 30 sec po czym znów dzieje się to samo.

Proc: i5-2320, 6 GB ddr3, geForce GT 545

Wymieniłem sterowniki grafy, nic to nie dało. Ktoś ma pomysł co może to powodować ?


RE: Dziwny problem z grami - peciaq - 19.02.2013 00:47

Jeśli to PC, to czysto profilaktycznie radziłbym rozkręcić, odkurzyć i wymienić pasty termoprzewodzące - dość częsta przyczyna takiego zachowania systemu.
Druga rzecz to przeczyszczenie go wirtualnie. Jeśli jesteś przeciwko programom które zrobią to za ciebie, to po prostu zacznij od odinstalowania zbędnych, nieużywanych programów, porządnego skanu pod kątem malware'u i wirusów (polecana już wszędzie przeze mnie konfiguracja Malwarebytes AntiMalware + ESET Online Scanner), natomiast jeśli nie jesteś przeciw, to oprócz wcześniej wymienionych programów poleciłbym zastosować Wise Care 365.
Możesz też zrobić logi programem OTL i wrzucić tutaj lub do poddziału Logi w dziale Bezpieczeństwo Windows 7 jako osobny, nowy wątek.
Jak nic z ww. nie pomoże to pomyślimy dalej.


RE: Dziwny problem z grami - Janne - 19.02.2013 20:57

re: peciaq
najwiekszym problemem jest to, ze mam plombe na obudowie (zestaw asus) co powoduje gwarancje dtd ( door to door). mam piece kaflowe wiec temperatura byla moim pierwszym pomyslem ale wszystkie programy pokazujace temp. pokazuja okolo 42 na grafie i 58 na procku.po wylaczeniu przez tune up utilities wszystkich mozliwych programow (wlaczenie trybu turbo) dzieje sie to samo. oddalbym go normalnie na gwarancji ale boje sie ze to moze potrwac kilka tygodni :/


ps. jesli chcesz mogę udostępnić scr z programów monitujących stan kompa (tylko napisz jakie chcesz programy Uśmiechnięty

pozdrawiam i dziękuję za reakcję na posta


RE: Dziwny problem z grami - peciaq - 19.02.2013 23:10

A od kiedy masz ten sprzęt? Ile już stoi taki zaplombowany i nieczyszczony? Może być syf w środku i normalna temperatura, nie zawsze to się będzie objawiało wzrostem temperatury.


RE: Dziwny problem z grami - Janne - 20.02.2013 17:12

(19.02.2013 23:10)peciaq napisał(a):  A od kiedy masz ten sprzęt? Ile już stoi taki zaplombowany i nieczyszczony? Może być syf w środku i normalna temperatura, nie zawsze to się będzie objawiało wzrostem temperatury.

zestaw mam od maja tamtego roku, wszystko świetnie działało do tej pory.
temperatura grafiki 52 stopnie przy teście (wczesniej pisałem ze 42)


RE: Znaczny spadek fps po kilku minutach grania ? - thermalfake - 20.02.2013 22:34

Uruchomić HW Monitor - z zimnego startu systemu i włączyć dowolną grę na te parę minut. Po wyjściu z niej wykonać screen.
To co pokazju GPU-Z to temperatura chwilowa a nie maksymalna.


RE: Znaczny spadek fps po kilku minutach grania ? - peciaq - 20.02.2013 23:54

OTL tworzy też log o nazwie Extras.txt. Zapomniałeś o nim. Podrzuć go też.