Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Udostępnienie internetu z Windows 7 do Windows XP - jak to zrobić? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Udostępnienie internetu z Windows 7 do Windows XP - jak to zrobić? (/udostepnienie-internetu-z-windows-7-do-windows-xp-jak-to-zrobic-30759-t)



Udostępnienie internetu z Windows 7 do Windows XP - jak to zrobić? - sylwo000645 - 08.02.2013 23:40

Witam miałem ten sam problem co ty gregory130 i udało mi się go naprawić wiec pomogę i ci.W komputerze z Win7 Panel sterowania>>Sieć i internet>>Centrum sieci i udostępniania>>Zmień ustawienia karty sieciowej>>(kliknij prawym przyciskiem myszy na połączenie lokalne i wybierz właściwości)>>wybierz protokół internetowy wersji 4 (zaznacz go ) i wejdź we właściwości>>potem zaznacz kółko "użyj następującego adresu IP">>poniżej wpisz taki adres IP 192.168.2.1 (maska wyskoczy sama po kliknięciu na nią) >>i wciśnij OK. Jak wykonasz te czynności to wejdź znów w "Centrum sieci i udostępniania">>Opcje internetowe>>Połączenia (zakładka)>>Ustawienia sieci LAN>>i zaznacz "automatycznie wykrywaj ustawienia" oraz "użyj serwera proxy serwera dla sieci LAN" (nie wpisuj tam nic ani nie usuwaj)
>>OK>>OK====================== Teraz przechodzimy do komputera z XP (dokładnie nie opisze ale miej więcej) wejdź w Panele sterowania>>Połączenia sieciowe>>kliknij prawym przyciskiem myszy na "połączenia lokalne" i wybierz właściwości. teraz zaznacz "Protokół internetowy [TCP/IP]" i kliknij właściwości. Tam zaznacz "Użyj następującego adresu IP" i wpisz ten adres IP 192.168.2.2 (maska wpisze się sama) "numer bramy domyślnej" 192.168.2.1 "preferowany serwer DNS" 8.8.8.8 i "alternatywny adres DNS" 8.8.4.4 >>OK>>OK
Wejdź w panelu sterowania i gdzieś poszukaj "opcje internetowe" wejdź tam na zakładkę "połączenia">>Ustawienia sieci LAN>>i zaznacz "automatycznie wykrywaj ustawienia" oraz "użyj serwera proxy serwera dla sieci LAN" (nie wpisuj tam nic ani nie usuwaj)
Teraz Uruchom ponownie oba komputery i powinno już wszystko działać. Mam nadzieje że w Win7 udostępniłeś internet. (jak nie to napisz mi a napisze ci jak to zrobić)