Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak w Windows 7 zapisać na stałe nowy wygląd czcionki ikon pulpitu? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Jak w Windows 7 zapisać na stałe nowy wygląd czcionki ikon pulpitu? (/jak-w-windows-7-zapisac-na-stale-nowy-wyglad-czcionki-ikon-pulpitu-30636-t)



Jak w Windows 7 zapisać na stałe nowy wygląd czcionki ikon pulpitu? - jacak1988 - 05.02.2013 22:03

[Obrazek: pulpitth.jpg]

Bezpośrednio po restarcie komputera jak i każdym ponownym uruchomieniu (wykonanym po poleceniu Zamknij), efekt na czcionce przedstawiony na zrzucie ekranu ( Mój komputer, Właściwości, Zaawansowane ustawienia systemu, zakładka Zaawansowane, Wydajność, Ustawienia, w oknie Opcje wydajności zakładka Efekty wizualne ("Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu")) znika i czcionka znowu jest biała i niewyraźna na tle białego prostokąta podświetlenia ikon pulpitu. Dlaczego to wraca do ustawienia domyślnego, mimo kliknięcia przycisków Zastosuj i OK we wszystkich otwartych oknach z ustawieniami tej funkcji. Proszę o pomoc, ponieważ mam problemy z rozczytaniem etykiety pod ikoną, gdy mam białą czcionkę i biały prostokąt podświetlenia przy najeżdżaniu myszą na ikony. Mam włączone Aero i kompozycję Pełny kolor. Czy w Rejestrze jest jeszcze jakiś klucz, który odpowiada za taką samą opcję? Podejrzewam, że podczas uruchamiania następuje załadowanie ustawień domyślnych dla etykiet ikon pulpitu pobranych z klucza Rejestru. Jeżeli jest tak, jak myślę, proszę o podanie jaki to klucz Rejestru, a ja go wtedy zmienię według własnych potrzeb.