Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak odinstalować Windows 8 i zainstalować Windows 7? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Jak odinstalować Windows 8 i zainstalować Windows 7? (/jak-odinstalowac-windows-8-i-zainstalowac-windows-7-30578-t)



Jak odinstalować Windows 8 i zainstalować Windows 7? - Doberman - 03.02.2013 22:46

Witam , kupiłem nowy komputer bez systemu, zainstalowałem Windows 8 enterprise i chciałem zobaczyć jaki jest ten Win8. Teraz kupiłem Windows 7 Ultimate. Moje pytanie brzmi : jak odinstalować system i zainstalować nowy? Jak mogę sformatować dysk? Mam tylko jeden wolumin 320gb na którym jest system i wszystkie pliki. To co potrzebowałem zgrałem na dysk przenośny a nie wiem jak sformatować dysk Smutny nawet jak wkładam płytkę i włączam BIOS'a to nie wiem gdzie i czego szukać Smutny Bardzo proszę o pomoc Uśmiechnięty


RE: Jak odinstalować Win8 i zainstalować Win7? - thermalfake - 03.02.2013 23:09

Odpal nośnik z systemem, w momencie jak już zobaczysz ładne błękitne tło wciskaj Shift +F10 aż wejdziesz do konsoli odzyskiwania WinRE
Teraz wpisujesz komendy
diskpart
list disk
zobacz pod którym numerem widnieje twój dysk 320gb
select disk X (numer tego dysku, zazwyczaj 0)
clean (czyści wszystko na dysku do zera włącznie z mbr'em)
exit

Uruchamiasz komputer a potem instalator raz jeszcze i jedziesz już normalnie z instalowaniem. Oczywiście przed tym zabiegiem inne dyski odłącz. Szybki wybór urządzenia do rozruchu (boot menu) to zazwyczaj jeden z klawiszy funkcyjnych F8 do F12 - jak płyta wstaje to widać zazwyczaj opis na dole ekranu.


RE: Jak odinstalować Win8 i zainstalować Win7? - Doberman - 03.02.2013 23:15

Tylko u mnie od razu po włączeniu lapka pojawia się logo Win8 i zaraz po tym miejsce do wpisania hasla.. I nie działają te komendy bo już nie raz tak próbowałem robić Smutny


RE: Jak odinstalować Win8 i zainstalować Win7? - thermalfake - 04.02.2013 23:15

Piszesz "kupiłem nowy komputer" a teraz "po włączeniu lapka". Zdecyduje się, napisz jaki sprzęt posiadasz. Wróżkami nie jesteśmy. Nie wciskasz odpowiedniego przycisku od razu do wyboru urządzenia z którego nastąpi rozruch więc system ładuje się jak powinien. W lapkach boot menu może wyskoczyć po wciśnięciu Esc (tylko cześć modeli). Jak masz aż taki problem weź wejdź do biosu i przestaw ręcznie rozruch - pierwsze urządzenia cd/dvd, po instalacji wracasz do uruchamiania z hdd.
Polecenia nie działają bo wpisujesz je na działającym systemie. System nie pozwoli podciąć pod sobą gałęzi, pomyśl nad tym co robisz logicznie. To tak jakbyś chciał odkręcić momentalnie koła w rowerze który się porusza.


RE: Jak odinstalować Windows 8 i zainstalować Windows 7? - Doberman - 06.02.2013 19:13

Kupiłem nowego lapka bez systemu, zainstalowałem win 8 a teraz chce odinstalować i zainstalować Win 7. Mam Hp 655. Mam tylko jeden wolumin i nie da się go sformatować jak komp działa co jest oczywiste, moje pytanie: jak sformatować? Bo instalacja nie jest dla mnie problemem dużym


RE: Jak odinstalować Windows 8 i zainstalować Windows 7? - thermalfake - 06.02.2013 20:34

W momencie kiedy wyskoczy na czarnym ekranie zaraz po uruchomieniu "Press the ESC key for Startup Menu"
to od razu wciskasz Esc (raz), potem F9 aby wywołać boot menu i zmieniasz rozruch na DVD. Instalator Win 7 się uruchomi i możesz działać dalej.
Oczywiście dysk podziel sobie na więcej partycji.


RE: Jak odinstalować Windows 8 i zainstalować Windows 7? - Doberman - 06.02.2013 23:55

Kiedyś ta komenda wyskakiwała ale teraz jest tylko migający kursor i nie wchodzi w menu. Ale doszedłem do tego zupełnie inaczej. Trzeba wejść w ustawienia zasilania, przytrzymać shift i dać uruchom ponownie. Wtedy włącza się bios i podczas uruchomienia jest opcja wejścia w menu Uśmiechnięty myślę że sobie już poradzę Uśmiechnięty Dziękuję thermalfake za pomoc Uśmiechnięty


Jak odinstalować Windows 8 i zainstalować Windows 7? (rozwiązany) - peciaq - 07.02.2013 01:24

Wątek rozwiązany.